₪5,935
עוד ₪14,065 להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
מאבקים חברתיים · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


יום האישה 2011
שביתת העובדות הסוציאליות צריכה להיות רק ההתחלה
אלפי העובדות הסוציאליות, יהודיות וערביות, הכריזו שהן לא יהיו פראייריות. כשברקע מתרחשים המאבקים החברתיים הגדולים ביותר באזור בדורנו נגד דיכוי ועוני, גם בישראל יש צורך במהפכה. העו״סיות מסמנות את הדרך!

הדפסה

השביתה צריכה להיות יריית הפתיחה במערכה נגד עריצות שלטון ההון ושכר העוני, נגד האפליה של נשים עובדות, נגד שבירת העבודה המאורגנת והפרטת מנגנוני הרווחה.

כן לשביתה כללית בתמיכה בעו״ס

עופר עיני איים שההסתדרות תמלא את כיכר רבין ותשבית את המשק. הפעלת הכלים של ההסתדרות מסוגלת להביא לעו״סיות ניצחון מהיר, ולא רק להן.

אסור לחכות ולהסתפק בפירורים שעה ש־1.8 מיליון עניים ועניות נרמסים לטובת האינטרסים של 18 משפחות הון.

מאבק העו״ס חייב לנצח ולשמש דוגמא לאחיות, למורות, לקלדניות, לעובדות הקבלן ולכל העובדות והעובדים במשק שסובלים גם הן ממשכורות נמוכות ושירותי רווחה לא מתוקצבים.

הנהגת ההסתדרות חייבת לחדול מלהיות גורם "מפשר" שמשתף פעולה עם ממשלת ההון של ביבי־ליברמן־ברק ולעשות את התפקיד שלה: לתרגם את האהדה העצומה בחברה למאבק העו״סיות לצעדים ארגוניים מצד ועדי העובדים החזקים במשק, כולל ארגון של שביתה כללית.

השכר עלוב — ניאבק כמו בלוב

צריך לדחות את השקרים של האוצר על הסף ולהתעקש על הישגים משמעותיים. העובדות הסוציאליות מהשורה, תנועת 'עתידנו' והסטודנטיות של 'עו״סים שינוי' מראות את הדרך קדימה בקריאתן הברורה "לא נוותר".

נוכח רמות השכר הנמוכות, הנהגת איגוד העו״ס פשוט אינה יכולה להתפשר על דבר שהוא פחות מהכפלה של שכר הבסיס, הצמדה ליוקר המחייה וצו הרחבה. ארגון של מטות מאבק אזוריים של עו״סים וסטודנטים לעבודה סוציאלית יוכלו להבטיח דרך הצבעה דמוקרטית כי הנהגה וההסכם העתידי שיחתם עם האוצר אכן מייצג את דרישות של השטח.

התשובה לאפליה: מ־ה־פ־כ־ה

כל מפלגות הממסד נאמנות לעריצות שלטון ההון. נחוצה מפלגה רחבה חדשה של עובדות ועובדים, יהודים וערבים, שתלכד ותוביל את המאבקים החברתיים בישראל, כולל המאבק למען שלום ונגד הגזענות והכיבוש.

כל עוד החברה מתנהלת לטובת הרווחים של בעלי־הון ולא לטובת הצרכים של כולנו, לאליטה השלטת יש אינטרס להשאיר את העו״סיות, ונשים בכלל, במקום ה"מסורתי" של מבצעות "העבודות השקופות" בחינם או בשכר נמוך מאוד גם בעזרת שימור הדעות הקדומות, הסקסיזם והאפליה.

את כל אלה צריך ואפשר לשנות באמצעות מאבק מאוחד לשינוי חברתי כולל, שיעקור את השיטה הקפיטליסטית שמטפחת משברים חברתיים, דעות קדומות, שוביניזם וגזענות — מאבק למען חברה המשרתת את הצרכים של האנשים העובדים, נשים וגברים, יהודיות וערביות, חברה סוציאליסטית ודמוקרטית!

תנועת מאבק סוציאליסטי תומכת במאבק העו״ס ומקיימת פעולות סולידריות עם השביתה ברחבי הארץ ובמקביל לוקחת חלק פעיל במאבקים נוספים נגד שלטון ההון במקומות העבודה, בקמפוסים ובשכונות...הצטרפו אלינו!


תנועת מאבק סוציאליסטי מזמינה אותך

כנס "נשים מתארגנות לשינוי", המאורגן על ידי ארגון "כוח לעובדים" ואגודת הסטודנטיות והסטודנטים של סמינר הקיבוצים: יום חמישי, 10.3.11, בין השעות 19:00–21:00, סמינר הקיבוצים, דרך נמיר 149 ת״א

דיון פתוח של תנועת מאבק סוציאליסטי בתל אביב. "מאבק העובדות הסוציאליות — נשים בחזית המאבק לשינוי החברה": יום שני 14.3.11, בשעה 20:00, רח' נחלת בנימין 24, ת״א

דיון פתוח של תנועת מאבק סוציאליסטי בחיפה. "מאבק העובדות הסוציאליות — נשים בחזית המאבק לשינוי החברה": יום שלישי 15.3.11, בשעה 19:00, רח' העצמאות 102, קומה ב', חיפה

לפרטים נוספים: נטע 054.818.44.62 | איריס 054.635.69.89 | 


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.