לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
נאבקים יחד עם מחוסרי הדיור
שלוש משפחות מחוסרות דיור ישנות מחוץ לבניין עיריית בת־ים. ביום שלישי ה־15 ביוני אירגנו חברי מאבק סוציאליסטי יחד עם המשפחות הפגנת סולידריות ותמיכה במאבקן.
1,897

1,897

חלק ממחוסרי הדיור גרים במקום (אם אפשר לקרוא לזה כך) כבר למעלה מחודש. בתחילה התגוררו המשפחות באוהלים, אך המשטרה הגיעה למקום והחרימה אותם. המשטרה החזיקה במבוגרים בכוח בזמן שכל רכושם הוחרם, כולל בגדי הילדים והאוכל שנועד עבורם, והשוטרים גם איימו שייקחו את הילדים מידי הוריהם. אחד הילדים חלה בדלקת קרום המוח כתוצאה מהתנאים ברחוב, אך העירייה עדיין מסרבת לשכן את המשפחות.

חברי מאבק סוציאליסטי חילקו 900 הזמנות להפגנה ויצרו קשר עם עיתונאים ופעילים מקומיים. גם המשפחות הפיצו עלונים, והזמינו את חבריהם ואת אנשי ערוץ הכבלים המקומי. צוות הטלוויזיה ראיין את נציגי המשפחות. הזעם שהצטבר אצל כולם התפרץ, והמשפחות תיארו בדמעות את הייאוש שאליו נדחפו ואת הדרך שבה הותקפו על־ידי המשטרה. בעקבות ההפגנה דווח על בעיית מחוסרי הדיור בבת־ים בעיתון מקומי, בשני עיתונים יומיים ובחדשות יום שישי של ערוץ 2.

המשפחות מתכוונות לקיים הפגנות נוספות, וחברי מאבק סוציאליסטי יפעלו יחד איתן לאורך כל הדרך.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.