הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
נאבקים יחד עם מחוסרי הדיור
שלוש משפחות מחוסרות דיור ישנות מחוץ לבניין עיריית בת־ים. ביום שלישי ה־15 ביוני אירגנו חברי מאבק סוציאליסטי יחד עם המשפחות הפגנת סולידריות ותמיכה במאבקן.
1,615

חלק ממחוסרי הדיור גרים במקום (אם אפשר לקרוא לזה כך) כבר למעלה מחודש. בתחילה התגוררו המשפחות באוהלים, אך המשטרה הגיעה למקום והחרימה אותם. המשטרה החזיקה במבוגרים בכוח בזמן שכל רכושם הוחרם, כולל בגדי הילדים והאוכל שנועד עבורם, והשוטרים גם איימו שייקחו את הילדים מידי הוריהם. אחד הילדים חלה בדלקת קרום המוח כתוצאה מהתנאים ברחוב, אך העירייה עדיין מסרבת לשכן את המשפחות.

חברי מאבק סוציאליסטי חילקו 900 הזמנות להפגנה ויצרו קשר עם עיתונאים ופעילים מקומיים. גם המשפחות הפיצו עלונים, והזמינו את חבריהם ואת אנשי ערוץ הכבלים המקומי. צוות הטלוויזיה ראיין את נציגי המשפחות. הזעם שהצטבר אצל כולם התפרץ, והמשפחות תיארו בדמעות את הייאוש שאליו נדחפו ואת הדרך שבה הותקפו על־ידי המשטרה. בעקבות ההפגנה דווח על בעיית מחוסרי הדיור בבת־ים בעיתון מקומי, בשני עיתונים יומיים ובחדשות יום שישי של ערוץ 2.

המשפחות מתכוונות לקיים הפגנות נוספות, וחברי מאבק סוציאליסטי יפעלו יחד איתן לאורך כל הדרך.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.