הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,580
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


נאבקים יחד עם מחוסרי הדיור
שלוש משפחות מחוסרות דיור ישנות מחוץ לבניין עיריית בת־ים. ביום שלישי ה־15 ביוני אירגנו חברי מאבק סוציאליסטי יחד עם המשפחות הפגנת סולידריות ותמיכה במאבקן.

הדפסה

חלק ממחוסרי הדיור גרים במקום (אם אפשר לקרוא לזה כך) כבר למעלה מחודש. בתחילה התגוררו המשפחות באוהלים, אך המשטרה הגיעה למקום והחרימה אותם. המשטרה החזיקה במבוגרים בכוח בזמן שכל רכושם הוחרם, כולל בגדי הילדים והאוכל שנועד עבורם, והשוטרים גם איימו שייקחו את הילדים מידי הוריהם. אחד הילדים חלה בדלקת קרום המוח כתוצאה מהתנאים ברחוב, אך העירייה עדיין מסרבת לשכן את המשפחות.

חברי מאבק סוציאליסטי חילקו 900 הזמנות להפגנה ויצרו קשר עם עיתונאים ופעילים מקומיים. גם המשפחות הפיצו עלונים, והזמינו את חבריהם ואת אנשי ערוץ הכבלים המקומי. צוות הטלוויזיה ראיין את נציגי המשפחות. הזעם שהצטבר אצל כולם התפרץ, והמשפחות תיארו בדמעות את הייאוש שאליו נדחפו ואת הדרך שבה הותקפו על־ידי המשטרה. בעקבות ההפגנה דווח על בעיית מחוסרי הדיור בבת־ים בעיתון מקומי, בשני עיתונים יומיים ובחדשות יום שישי של ערוץ 2.

המשפחות מתכוונות לקיים הפגנות נוספות, וחברי מאבק סוציאליסטי יפעלו יחד איתן לאורך כל הדרך.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.