הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,510
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X
ארכיון כתבות
נובמבר 2004
המניפסט הקומוניסטי
נתפרסם בפברואר 1848 נדפס בלשכה של "חברת ההשכלה לפועלים" — לונדון רוח רפאים מהלכת אימים על פני אירופה – רוח הרפאים של הקומוניזם . כל המעצמות של אירופה הישנה חברו יחדיו למלחמת־מצווה עד חורמה ברוח רפאים זו — האפיפיור והצאר, מטרניך וגיזו, רדיקאלים צרפתים ושוטרי־חרש גרמניים. אין מפלגת אופוזיציה אשר מתנגדיה השליטים לא הלעיזו עליה כי קומוניסטית היא; אין מפלגת־אופוזיציה שלא חזרה והטיחה את אשמת הקלון של הקומוניזם באנשי־אופוזיציה מתקדמים ממנה או במתנגדיה הריאקציוניים? שני דברים משתמעים מעובדה זו: כל מעצמות־אירופה כבר רואות את הקומוניזם בחזקת מעצמה. כבר הגיעה השעה שהקומוניסטים יגוללו קבל העולם כולו את אורח־השקפותיהם, מטרותיהם, מגמותיהם, וכנגד סיפורי־הבדים על רוח־הרפאים של הקומוניזם יעמידו מניפסט של המפלגה עצמה. לתכלית זו התכנסו בלונדון קומוניסטים בני לאומים שונים והעלו על הכתב את המניפסט הבא, אשר יפורסם באנגלית, צרפתית, גרמנית, איטלקית, פלמית ודנית.
קארל מארכס ופרידריך אנגלס ‏| 16.11.2004
1   


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.