₪5,935
עוד ₪14,065 להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
מאבקים חברתיים · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


להשבית את המדינה!
מתוך פלאייר שנפיץ במוצ״ש ה־29.10 בהפגנת הענק בכיכר רבין בת״א ■ נתראה שם!

הדפסה

העולם נגד שלטון ההון. זה המסר המהדהד מהמחאה המתעצמת במזה״ת, באירופה ובארה״ב נגד שוד המשאבים והעושר החברתי בידי קומץ טייקונים על חשבון הרוב המוחלט, המתרושש, של האנשים העובדים והעניים.

אחרי ההפגנות הגדולות בתולדות ישראל, ממשלת ההון של נתניהו מציעה עוד ועוד תוכניות של הפרטה, ייבוש תקציבי ופגיעה בזכויות דמוקרטיות. היא עושה זאת תוך פיזור מסך עשן של הפחדה ביטחונית וליבוי הסכסוך הלאומי דרך התקפות חריפות על הציבור הערבי־פלסטיני.

שביתת אזהרה כללית

התנועה החברתית זקוקה לשיניים במאבק מול ממשלת ההון. שביתת אזהרה כללית במשק, שתלווה בשביתת סטודנטים ובהפגנות ענק, היא צעד נחוץ ואפקטיבי שבהחלט מסוגל להכריע את כף המאזניים. ההתארגנות ל"שביתת העם" ב־1 בנובמבר היא צעד חשוב בכיוון הזה.

אלא שעיני שוב "הקפיא" את התוכנית לשביתה מבלי שהושג דבר.

להסתדרות יש את הכוח הארגוני החיוני למאבק בשלטון ההון. יש לחזק את הקריאה לשביתה כללית ולארגן אסיפות עובדים שיתכננו צעדי מחאה.

כדי להבטיח שהתנועה החברתית תוכל לבצע את הצעדים הדרושים לה, נחוץ מטה מאבק משותף ודמוקרטי לארגוני העובדים, הסטודנטים, ולכל ההתארגנויות השותפות במחאה — לרבות נציגי הציבור הערבי־פלסטיני.

בתגובה לניסיונות לבצע "הפרד ומשול" על רקע לאומי, חשוב שהמאבק יפגין סולידריות בינלאומית ושאיפה לחיי רווחה ושלום לכל. רצון זה לא יתממש ללא מאבק נחוש גם בגזענות, בימין הקיצוני ובכיבוש.

לטייקונים יש מפלגות. ולנו?

בעלי ההון הם האדונים האמיתיים של הממשלה ושל המערכת הפוליטית. להם יש מספיק מפלגות. אנחנו זקוקים לאחת משלנו.

נחוצה מפלגת שטח רחבה של העבודה המאורגנת ושל התנועה החברתית, שתוביל את המאבק לצדק חברתי ושלום, לא רק בכנסת, אלא בעיקר ברחובות, בקמפוסים ובמקומות העבודה.

ההתקפות האנטי־דמוקרטיות על המתמחים, ההתנגדות לפיקוח מחירים ולדיור ציבורי, התוכניות לטרנספר של הבדווים בנגב... הם לא "יקשיבו". הפגנות וצעדי שביתה יוכלו לגרום לממשלה לרכך או לבטל גזרות, אך בסופו של דבר מוכרחים להיפטר מממשלת ההון.

הקפיטליזם הוא משבר...

הבעיות החברתיות הבוערות לא יפתרו ללא מהפכה חברתית. יש אלטרנטיבה סוציאליסטית לשלטון ההון: הלאמת הבנקים ותאגידי הענק, תחת פיקוח ובקרה של נציגי העובדים והציבור, תאפשר לתכנן דמוקרטית את המשק לתועלת החברה ולא למען רווחי הטייקונים.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.