מחאת האפודים הצהובים דורשת שינוי
השביתה צריכה להיות רק תחילת המאבק
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
העבודה המאורגנת · כיבוש ושלום · המזה״ת · עולמי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · מאבק סוציאליסטי
X
חשיבה ודיון על סולידריות ואלטרנטיבה
כנס סוציאליזם

כנס סוציאליזם הוא כנס ציבורי המוקדש לחשיבה ולדיון על קידום סולידריות, בניית אלטרנטיבה ומאבק לשינוי חברתי של ולמען הציבור הרחב של העובדים והצעירים, יהודים וערבים.

הכנס עוסק בניסיון ובמסקנות מהמאבקים החברתיים של התקופה, באתגרים הניצבים בפני המאבקים לצדק חברתי, לשוויון ולשלום, בכשלי השיטה הקפיטליסטית וברעיונות סוציאליסטיים לשינוי החברה.

מול מציאות של שלטון הון, "הפרד ומשול", מצוקה, הסתה, אפליה, כיבוש, מלחמות והרס סביבתי — הכנס מתמקד במאבק על העתיד, בתקווה ובאלטרנטיבה משני צידי הקו הירוק, במזרח התיכון וברמה העולמית.

פאנל העבודה המאורגנת, כנס סוציאליזם 2018

בכנס משתתפים יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, וגם בינלאומיים. לאורך הכנס מתקיימים פאנלים, דיונים, דיבייטים, הרצאות וגם שיחות מקוונות בהשתתפות הקהל ושורה של דוברים ודוברות, בהם פעילים ופעילות חברתיים, חברי ועדים ופעילים ופעילות מארגוני העובדים, חברי ארגוני שמאל שונים ונציגי ציבור, כמו גם דוברים סוציאליסטים מרחבי העולם.

כנס סוציאליזם היה הראשון לכנס לדיון משותף חברי ועדים ופעילי איגוד־מקצועי הן מההסתדרות והן מארגון כוח לעובדים. ב־2012 אירח הכנס מושב מיוחד עם עיתונאים ועיתונאיות יהודים וערבים לדיון במשבר בענף העיתונות ובמהלכי התאגדות.

מכנס סוציאליזם 2013 יצאה היוזמה לקמפיין להעלאת שכר המינימום, אז ל־30 שקל לשעה. היוזמה אומצה בידי כוח לעובדים והתגלגלה גם להצעת חוק בכנסת. העלאת הנושא על סדר היום הציבורי דחפה לבסוף את ההסתדרות להתגייס ולהטיל את משקלה לטובת העלאה משמעותית, גם אם פחותה מהיעד שהוצב.

פאנל יוצא־דופן ב־2016 אירח חבר ועד עובדי חיפה כימיקלים צפון לצד פעילת סביבה ופעיל סוציאליסט לדיון בנושא המאבק בזיהום ובתחלואה במפרץ חיפה, מנקודת המבט של ציבור העובדים והעובדות.

במסגרת הכנס מתקיימים גם דיונים על גישה סוציאליסטית לפתרון הסכסוך הלאומי ולמאבק נגד הכיבוש ולמען שלום, ובשנים האחרונות נערכו שיחות ועידה עם פעילים פלסטינים מהגדה המערבית ומרצועת עזה.

את כנס סוציאליזם מארחת תנועת מאבק סוציאליסטי והוא נערך כמעט מדי שנה מאז 2007. עשרות רבות לוקחים חלק בכל כנס, ובשנת 2018 השתתפו למעלה מ־160 איש ואישה.

יש לכם רעיונות, הצעות ובקשות לקראת הכנס הבא? צרו קשר וספרו לנו!

פאנל על בניית אלטרנטיבה פוליטית, כנס סוציאליזם 2018

המלצות על הכנס

"זו זירה נוספת של דיון והתלבטות ושאלות והחלפת דעות, ומבחינה זו, זה עוד פורום מאוד חשוב של חשיבה סוציאליסטית בחברה הישראלית. כל הכבוד לכם" — ח״כ דב חנין

"לא בכל אני מסכים עם מאבק סוציאליסטי. אבל אין כנס שמייצג את מעמד העובדים והמאבקים המעמדיים בישראל יותר מהכנסים שהם עורכים בשנים האחרונות" — עמי וטורי, חבר הנהגת ארגון כוח לעובדים

"כל שנה החבר׳ה ממאבק מתמקצעים עוד ועוד, והכנס פשוט מופת בפיתוח תודעה מעמדית" — ענבל חרמוני, תנועת העובדות הסוציאליות עתידנו, כיום יו״רית איגוד העובדים הסוציאליים

"כל שנה מגיעים ומדברים כאן אנשים מהשטח, גברים ונשים, יהודים וערבים, מההסתדרות ומכוח לעובדים, שהחליטו להגן על הזכויות שלהם ושל חבריהם לעבודה ולהוביל לשינוי חברתי אמיתי משם. כל פעם מחדש זה מעורר השראה ומרומם את הרוח ואת האמונה בבני אדם" — חגי מטר, שיחה מקומיתתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־CWI, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.