יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X
מי אנחנו
תנועת מאבק סוציאליסטי

תנועת מאבק סוציאליסטי נלחמת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, משוחררת מזוועות העוני, הניצול, האפליה, הדיכוי, הגזל, הגזענות, הכיבוש, המלחמות והרס הסביבה

המרדף העיוור והדורסני של הטייקונים אחר רווחים גרר את העולם כולו למשבר עמוק ולהרס סביבתי עצום. יותר ויותר אנשים עובדים מתקשים לסגור את החודש ונדחקים לחיי עוני ומחסור, ובני־נוער וצעירים מוצאים עצמם גדלים בחברה ללא עתיד.

ברחבי המזרח התיכון ההמונים מתקוממים בדרישה לדמוקרטיה וצדק חברתי וברחבי העולם מתעוררת מחאה גלובלית נגד הממשלות המשרתות רק את המאיון העליון... בישראל יצאו המונים למחאה החברתית הגדולה ביותר שהייתה כאן אי־פעם!

למרות קיומם של עושר עצום וטכנולוגיה מתקדמת, השיטה הקפיטליסטית המיושנת אינה מאפשרת לעשות בהם שימוש מושכל ודמוקרטי. היא אינה מסוגלת לספק למרבית אוכלוסיית העולם תנאי מחיה נאותים, מכיוון שאינה מתבססת על ייצור לתועלת החברה, אלא על ניצול עובדים למטרות רווח.

כל הכוח לעובדים

למעמד העובדים בחברה יש את השאלטרים ואת הכוח הדרוש להובלת מאבק אפקטיווי נגד שלטון ההון. מאבק מאוחד של העובדים והעובדות, היהודים והערבים, הוא המפתח להישגים מרחיקי לכת.

היינו שותפים להקמת ארגון כוח לעובדים, ואנו תומכים בהצבת חזית מאוחדת של ארגוני העובדים מול התקפות בעלי ההון והממשלה שלהם. אנו קוראים להתארגנות בהסתדרות להפיכתה לארגון עובדים לוחמני ודמוקרטי.

נחוצה גם מפלגה רחבה חדשה של העבודה המאורגנת, עם סדר־יום סוציאליסטי, שתייצג את הקול הפוליטי והאינטרסים של העובדים ותלכד ותוביל בשטח את המערכה לצדק חברתי ושלום.

התשובה ל"הפרד ומשול": גם הכיבוש חייב ליפול!

הימין הקיצוני מנצל את המשבר החריף בחברה כדי לקדם את סדר־היום ההזוי שלו. במקביל מובילה ממשלת ההון הגזענית הסלמה מכוונת של הסכסוך הלאומי ובכך למעשה תורמת גם לפגיעה בביטחון האישי של הציבור הישראלי. הסכסכנות הלאומנית־גזענית, שמקודמת באמצעות הפחדה ביטחונית, משרתת את שלטון ההון כאמצעי ספין להסטת הזעם מהאחראים הראשיים לבעיות החברתיות הבוערות.

תנועת מאבק סוציאליסטי תומכת במאבק משותף של האנשים העובדים והעניים, הצעירים ושכבות מנוצלות, שיחצה את גבולות ההפרדה הלאומית, למען חיי רווחה, דמוקרטיה ושלום צודק. ביטחון אישי יושג משני צדי הסכסוך או שלא יושג כלל: אנו קוראים להכרה מיידית במדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים, לסיום הכיבוש, המצור, ההתנחלויות והדיכוי הלאומי המתמשך של הפלסטינים, ולמען שתי מדינות סוציאליסטיות, דמוקרטיות ושוות־זכויות, כחלק ממאבק למזרח תיכון סוציאליסטי ודמוקרטי.

אלטרנטיבה סוציאליסטית

לא ניתן יהיה לפתור את הבעיות החברתיות הבוערות מבלי להיפטר מהשיטה הקפיטליסטית עצמה ולהחליפה בדמוקרטיה סוציאליסטית. הבנקים והתאגידים הגדולים במשק יועברו לידיים ציבוריות, תחת מנגנוני ניהול ופיקוח דמוקרטיים, ואת האנרכיה הכלכלית של השוק יחליף תכנון כלכלי וסביבתי נרחב ודמוקרטי ברמות שונות.

המשמעות של סוציאליזם היא לא אורח חיים שיתופי בקומונות או בקיבוצים, וגם לא שלטון מפלגה אחת. המשטר הטוטליטרי שהתקיים בברית־המועצות לא היה סוציאליסטי, אלא סטאליניסטי. הוא דיכא את העובדים לטובת שימור הפריווילגיות של שלטון פקידים מסואב שהצליח לצמוח בנסיבות היסטוריות מסוימות. הכלכלה המתוכננת שהשיגה בזמנה המהפכה הרוסית הראתה יתרון גדול על כלכלת השוק, אך נחנקה והתנוונה עקב המחסור בדמוקרטיה.

המאבק לחברה סוציאליסטית במאה ה־21

שלטון ההון הוא בעיה גלובלית ולכן גם המאבק לסוציאליזם הוא גלובלי. תנועת מאבק סוציאליסטי בוחנת את הבעיות החברתיות בפרספקטיבה בינלאומית ופועלת כחלק מארגון ה־CWI שפועל בעשרות ארצות במסגרת המאבק לעולם סוציאליסטי ודמוקרטי.

בשנים האחרונות סייענו והשתתפנו באינספור מחאות, קמפיינים, התארגנויות, מאבקים ושביתות. סניפי הארגון מעורבים באופן תדיר בפעילות בשטח, פועלים באופן מחויב ומלוכד לחיזוק מאבקים, ומציבים דוכני הסברה שבועיים בשכונות ובאזורים מרכזיים.

אנחנו מארגנים דיונים וכנסים סביב הרעיונות שמסוגלים לקחת קדימה את המאבקים נגד ניצול ודיכוי, נגד הקפיטליזם ולמען שינוי סוציאליסטי של החברה. המאבק הזה זקוק גם לך! סייעו להפוך את תנועת מאבק סוציאליסטי לכוח חזק ומשפיע וביחד נוביל שינוי!תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.