הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
למה?
למה שלוש משפחות ישנות ברחובות בת־ים וחולקות את מיטתן עם חתולים וג׳וקים, כאשר במרחק של 50 מטר בלבד מהן עומד בניין של דירות פאר ריק מאדם?
1,721

המאה ה־20 היתה מאה של התפתחויות טכנולוגיות מדהימות. חקרנו את מצולות האוקיינוסים ושלחנו אנשים לירח ולחלל החיצון. אנו חיים בעידן של רכבות מהירות ומטוסים על־קוליים; טלפונים, לוויינים ומחשבים מאפשרים לנו תקשורת כלל־עולמית. מדוע אם כן, למרות שהגענו להישגים כה אדירים, החיים היומיומיים הם מאבק שכזה, אפילו במדינות הנקראות "מערביות"?

למה, בעידן של האינטרנט, אוטוסטרדת המידע, בתי־ספר אינם יכולים לספק עפרונות? איך קורה שלמרות שהמיכון שנועד להקטין את עומס העבודה התפתח כל־כך, אנו עדיין עובדים שעות כה ארוכות? מדוע, אם בנייני פאר נבנים בחודשים ספורים, משתעבדים רוב האנשים למשכנתאות למשך כל החיים? למה שלוש משפחות, עם ילדיהן הקטנים, ישנות ברחובות בת־ים וחולקות את מיטתן עם חתולים וג׳וקים, כאשר במרחק של 50 מטר בלבד מהן עומד בניין של דירות פאר ריק מאדם?

משפחות אלה עמלו יומם וליל על מנת לשלם את המשכנתה, אבל למרות ההקרבות שהקריבו כל חודש, הן לא הצליחו לעמוד בתשלומים. הבנקים חסרי הרחמים גבו מהם ריביות אדירות על "פשעיהן", וכך, כמובן שחובותיהם תפחו וגדלו כמו כדור שלג. בסופו של דבר גנבו הבנקים את בתיהן וזרקו לרחוב את אותן משפחות, כולל אמהות והתינוקות שלהן. הבנקים עושים מיליארדים מהסבל שהם גורמים, ומשלמים למנהליהם מאות אלפי שקלים בחודש!!! ועם זאת, כל זה חוקי: שוד חסר־לב שכזה אינו נחשב אפילו לפשע!

שלוש המשפחות בבת־ים הן משפחות שעובדות קשה; ילדיהן שירתו בצבא, אבל כעת, כשהן זקוקות לעזרה, הממשלה לא מארגנת להם אפילו דירה בשכירות שתהיה בהישג ידן. כל שהן מבקשות הוא קורת־גג, דבר שאינו פשע בעיני רוב האנשים, אבל הרשויות מציקות להן כאילו היו אויב המדינה מספר אחת. במקום למצוא להן דירות, פקחי המשטרה והמועצה הרסו את אוהליהן והחרימו את רכושן, בגדי ילדיהן ומזונן, וכל זאת בצורה ברוטלית, על־ידי ריתוק ההורים לקרקע בכוח והטלת אימה על הילדים. אפילו כלב יכול לצפות ליחס טוב יותר!

זה לא אבסורדי? זה לא חולני? האם אין אנו, אנשים עובדים, מסוגלים לבנות עולם טוב מזה? אנחנו לא זקוקים לבנקאים, למיליארדרים ולפוליטיקאים, "חיות המחמד" שלהם, כדי שינהלו את חיינו וישעבדו אותנו לרווחתם האישית. נמאס לנו מן הגניבה הזאת של הרווחים שאנו מייצרים. הרעב, העוני, הבזבוז של משאבים יקרים שנובע מתאוות הרווחים שלהם, כולם חסרי טעם — דברים אינם צריכים להתנהל כך. אם אנו, העובדים והנוער, נתאחד וניאבק כדי לקחת את בנייני המגורים, הבנקים, המפעלים ומקומות העבודה מידיהם של הקבלנים ואנשי העסקים המיליונרים שמחזיקים בהם, נוכל לנהל את התאגידים הללו בצורה דמוקרטית ולהשתמש בעושר ובמשאבים כדי למחוק את העוני ואת המחסור בדיור, ולבנות עתיד טוב יותר לכולנו.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.