לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
די לקיצוצים על חשבון העובדים!
במלחמה הזו אסור לנו להפסיד — כשראש הממשלה רוצה לקחת אמהות חד־הוריות לנקות את איילון בשביל הבטחת הכנסה, הוא מודיע לנו שאסור להפסיד במאבקים הקרובים. אז איך מנצחים?
2,006

2,006

אנחנו לא תמימים, ממשלה של העבודה לא תהיה יותר טובה. גם ביבי לא יעזור, לא ש״ס ולא מרצ. בתקופה הקרובה ימשיכו בעלי ההון ומשרתיהם הפוליטיקאים לגלגל אלינו את כל נזקי המשבר הכלכלי והמלחמה.

אסור לנו "להתפשר". הנכים והסטודנטים התפשרו ולא ראו שום דבר מהפשרה. הנהגת ההסתדרות "התפשרה" כבר פעמים רבות בשם עובדים ש"ייצגה". אין לנו על מה להתפשר, אנחנו נלחמים על הלחם. לפעמים "פשרות" הן תוצאה של שחיתות של מנהיגות המאבק, ולפעמים זו סתם כניעה לתירוץ של בעלי ההון כשהם אומרים שהם לא יכולים לתת יותר.

הם לא יכולים לתת יותר? אנחנו לא יכולים לתת עוד שקל! התשובה שלנו צריכה להיות: "לא יכולים? לא צריך. תנו את המפתחות ולכו הביתה".

המאבק נגד הגזירות הכלכליות החדשות חייב להכיל בתוכו את העובדים, המובטלים, הגימלאים, הנוער והסטודנטים, ערבים ויהודים, נשים וגברים. כולנו מקבלים את המכות האלה, כולנו נמשיך לסבול אם לא נילחם נגדן. רק כשהוא מאוחד יש למעמד העובדים כוח לנצח את השיטה.

ההסתדרות צריכה להשבית את המשק (כמו שפרץ הבטיח), ואנחנו צריכים ללחוץ עליה שתעשה את זה: שביתת אזהרה כללית של 24 שעות עם אסיפות הסברה והפגנות המוניות. הדרישות: ביטול הקפאת השכר ושאר הגזירות שפוגעות בעובדים ובמובטלים, כולל הקיצוצים בחינוך, ברווחה ובבריאות

חייבים ליצור מערכת הסברה שתילחם בשקרים של הפוליטיקאים והתקשורת. לאנשים בחדשות אולי יש עניבות, אבל גם הם מקבלים הוראות ממישהו.

אסור לנו גם לקנות את האחדות המזויפת שהממשלה מנסה למכור לנו, אחדות עם אלה שמנצלים ושודדים אותנו. שרון וסילבן שלום אומרים לנו שזה מחיר המלחמה (מה שלא לוקח בחשבון את המשבר של השיטה הקפיטליסטית בכל העולם), אבל איך זה שרק אנחנו משלמים אותו? ולמה שנממן מלחמה שלא יכולה להביא לנו ביטחון אישי מינימלי?

ועוד דבר: כדאי שנדע גם בעד מה אנחנו נלחמים, ולא רק נגד מה. רק הפלת השיטה הקפיטליסטית והקמת חברה סוציאליסטית — חברה שבה הכלכלה מתוכננת בצורה דמוקרטית בכל הרמות כדי לענות על הצרכים של האנשים העובדים — תמנע מהמשבר של הקפיטליזם לגרור אותנו לתהום של עוני, ייאוש ומלחמה!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.