השבוע הרביעי למלחמה של פוטין
ממשלת ה"שינוי" מחבקת אוליגרכים, נלחמת בפליטים
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק ביבשות אחרות
בחודשיים האחרונים השתתפו חברי ה־CWI, התנועה הבינלאומית שמאבק סוציאליסטי היא חלק ממנה, בכמה ממאבקי העובדים החשובים שפרצו במדינות שונות. בין השאר היו התערבויות מוצלחות בשביתה הכללית נגד ההפרטות בהודו ובשביתות ובהפגנות נגד הפגיעה בפנסיה בצרפת ובאוסטריה.
1,723

באנגליה נבחרה נציגת התנועה האחות שלנו (המפלגה הסוציאליסטית) מחדש לראשות האיגוד המקצועי השישי בגודלו במדינה, ה־PCS, ברוב של 23,000 קולות מול 15,000. בבחירות להנהגת הארגון זכתה רשימת השמאל המשותפת שבה אנו חברים לרוב סוחף, 25 מקומות מתוך 34, כאשר שבעה מהנבחרים ברשימת השמאל הם חברי המפלגה הסוציאליסטית. הניצחון הזה בא בעקבות שורת נצחונות של נציגי שמאל בבחירות באיגודים בבריטניה, מה שמשקף את התנועה שמאלה של מעמד העובדים הבריטי.

בניגריה העלתה הממשלה את מחירי הדלק ומוצריו ב־54%, מה שמביא באופן מיידי לעלייה חדה במחירי התחבורה הציבורית ובמחירי שירותים ומוצרים אחרים שנגזרים ממחיר הדלק — כל זאת במדינה עשירה בנפט ושמייצאת אותו בהיקפים גדולים. חברי התנועה הסוציאליסטית הדמוקרטית (DSM), התנועה האחות שלנו בניגריה, השתתפו בהפעלת לחץ על מנהיגי האיגודים, שכתוצאה מכך הכריזו על שביתה כללית בלתי מוגבלת החל באחד ביולי. השביתה זכתה להיענות מרשימה, ובכל המדינה שבתו התחבורה הציבורית, המפעלים, השווקים ועובדי המגזר הציבורי. בכל הערים הגדולות נערכו הפגנות שדוכאו ביד קשה של המשטרה, ובבירה נהרגו ארבעה מפגינים מאש חיה ומאות נעצרו. המזכיר הכללי של ה־DSM, סגון סאנגו, נבחר לעמוד בראשות חזית משותפת למאבק בהעלאת המחירים של ארגוני שמאל, ארגונים פרו־דמוקרטיים וארגוני סטודנטים שמתאמת ומובילה הפגנות, פעולות מחאה והסברה במדינה כולה. הממשלה כבר החלה להציע ויתורים, ואם ראשי האיגודים לא יפסיקו את המאבק לפני הזמן ניתן יהיה להשיג ביטול מלא של ההעלאה.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.