לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הפרישה מהלייבור
לפני כמאה שנה הקימו איגודי העובדים בבריטניה את מפלגת הלייבור, והיא היתה למפלגת עובדים המונית שבמשך שנים נלחמה במתקפות השמרנים. במהלך הזמן התנוונה ההנהגה ועסקנים שונים השתלטו עליה. מאבקים שונים בתוך המפלגה להחזיר אותה לעובדים ולהפוך אותה ללוחמנית יותר, שהיו עוד רלבנטיים בשנות השבעים, הפכו פחות ופחות מציאותיים עם הפיכתה הסופית למפלגה קפיטליסטית, העומדת בראש ממשלה המובילה קיצוצים נרחבים בתקציב, הפרטות, פגיעה בעובדים ובאיגודים, מלחמה בזבזנית במפרץ והעלאת שכר הלימוד.
2,149

2,149

מתקפות אלו לא עוברות בשתיקה. ההתנגדות מתבטאת בהפגנות, במאבקי עובדים וגם באובדן התמיכה של האיגודים המקצועיים במפלגת הלייבור. לאחר שלוש שנים של לחצים מצד 67,000 חברי איגוד עובדי התחבורה הגדול בבריטניה, RMT, על הנהגת האיגוד, הוחלט בצעד היסטורי לאשר החלטה שפירושה בפועל הוא התנתקות סופית מהלייבור. מנהיגי מפלגת הלייבור הציבו אולטימטום לפיו אם ירשה ה־RMT לסניפיו להעביר את תמיכתם למפלגות אחרות, כפי שעשה הסניף הסקוטי, הוא יסולק מהמפלגה. ההתייחסות היא להחלטת הסניף הסקוטי להעביר את תמיכתו למפלגה הסקוטית הסוציאליסטית (שהוקמה בשיתוף עם התנועה־האחות שלנו בסקוטלנד, ושישה מחבריה נבחרו לפרלמנט הסקוטי). האיגוד, בתגובה, כינס ועידה מיוחדת בתחילת פברואר בה אושרה מחדש, ברוב מוחץ של 42 לעומת 8 קולות, ההחלטה להפסיק את התמיכה האוטומטית בלייבור. חברי האיגוד בבריטניה בוחנים את תמיכתם במועמדים של מפלגות עצמאיות שונות, ובמקביל מתחזקת הדרישה להקמת מפלגת עובדים חדשה. על ארגוני העובדים מוטל שוב התפקיד להקים מפלגת עובדים עצמאית ודמוקרטית, שתייצג את האינטרסים שלהם ולא של המיליונרים.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.