לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק בשטח
תנועת מאבק סוציאליסטי פועלת כבר חמש שנים לבנייה של אלטרנטיבה סוציאליסטית, שתתבסס על שליטה דמוקרטית של העובדים על הכלכלה והחברה ועל ניהולן לטובת הכלל ולא למען הרווחים של 15 משפחות של מיליונרים ומיליארדרים. לכן, בניגוד לתנועות אחרות שמדברות על סוציאליזם רק בתיאוריה, עיקר הפעילות שלנו היא בשטח: במקומות עבודה, בשכונות ובכל מקום בו נמצאים עובדים תחת התקפה של בעלי ההון.
1,642

1,642
המאבק בביקור חולים
כך למשל אנחנו משתתפים במאבק של עובדי בית־החולים ביקור־חולים בירושלים נגד הסכנה לסגירתו ופיטוריהם של למעלה מ־100 עובדים ללא שום פיצויים או אפילו פנסיה, מאבק שבמהלכו נראה כי ועד העובדים של בית־החולים ויתר מראש על מאבק אמיתי. חברי מאבק סוציאליסטי הגיעו לבית־החולים פעמים רבות וקראו לעובדים לצאת למאבק נגד הסגירה. כינסנו אסיפה פומבית שאליה הזמנו עובדים מביקור־חולים ואת תושבי ירושלים על מנת לגבש אסטרטגיה למאבק וגיבשנו ועד פעולה להובלת המאבק. לאחרונה התבשרנו על החרפה של ההתקפות על עובדי ביקור־חולים, שמתבטאת בשלילה של זכויות בסיסיות כמו ימי מחלה ותוכנית לפיטורים של שני שלישים מעובדי בית־החולים. גם כעת נראה שהוועד אינו מתכוון לצאת למאבק רציני, לכן אנו ממשיכים בקריאה למאבק של העובדים באופן עצמאי ולהקמת ועד שביתה אלטרנטיבי.

פעילויות נוספות
כל סניפי התנועה מקיימים פעולות הסברה סדירות נגד מדיניות האוצר והממשלה, וסניף חיפה גם קיים פגישה פומבית בנושא האלטרנטיבה הסוציאליסטית.
אנחנו פועלים בחמישה סניפים עיקריים שנמצאים בירושלים, חיפה, רחובות, באר־שבע ותל אביב, והתחלנו בהקמה של סניף חדש בקריית־שמונה. כל סניף מקיים באופן סדיר פעולות שטח שמתמקדות בהסבר של העמדות שלנו ושל הצורך בהפלת השיטה הקפיטליסטית, ופגישות סניף שמתמקדות במתן כלים לחברים לניתוח של המצב ולהובלת מאבקים, וכן בתיאום של פעילות הסניף.
אנו קוראים לכל עובד או עובדת, פעיל שכונות או פעיל חברתי הנמצא במאבק כלשהו, או כל מי שרוצה להשתתף במאבק על זכויות העובדים ושינוי החברה, ליצור קשר איתנו (פרטי ההתקשרות נמצאים בעמוד האחורי). כל מצטרף חדש יחזק את המאבק שלנו, ותוך שימוש בניסיון שצברה התנועה שלנו בארץ ובעולם נוכל להוביל את המאבק לניצחון.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.