לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
זו לא תהיה השנה האחרונה שלנו בקמפוס!
בעקבות ההתקפות האחרונות של הממשלה על הסטודנטים התחילו התארגנויות ספונטניות בקמפוסים של סטודנטים מהשורה שהחליטו לקחת את העניינים בידיים. וועדי הפעולה באוניברסיטה העברית, שהוקמו ביוזמת מאבק סוציאליסטי לפני כ־3 שבועות, יצאו בקריאה לכל ציבור הסטודנטים להתחיל במאבק נגד ההתקפות
2,584

2,584

ביום שלישי 14.12.04 נערכה הפגנה מול קמפוס האוניברסיטה העברית בירושלים. במקור ההפגנה תוכננה על ידי וועדי הפעולה, אבל אגודת הסטודנטים שחששה לאבד את השטח הכריזה על הפגנה באותו מקום ובאותה שעה. בהפגנה עצמה היו כ־400 סטודנטים מכל הקמפוסים וקבוצת פעילים של מאבק סוציאליסטי. ההפגנה עצמה הייתה סוערת ביותר ובמהלכה נחסם הכביש המוביל לקמפוס למשך למעלה מ־45 דקות. 9 מפגינים נעצרו ובהם שני פעילים של מאבק סוציאליסטי ופעילים נוספים של וועדי הפעולה. החברים בוועדי הפעולה ובהם נציגי מאבק סוציאליסטי הובילו את ההפגנה ודרשו להמשיך להוריד את שכר הלימוד.

תגובת האוניברסיטה שחששה מהתפשטות ההפגנות לתוך הקמפוס הייתה לנעול את השערים. אלפי סטודנטים נאלצו להישאר בחוץ בעוד חבריהם נעולים בפנים. צעד זה של רשויות האוניברסיטה מראה על איבוד עשתונות מוחלט מול התסיסה בשטח (וזה בזמן אחת הדרישות של המפגינים הייתה גם התפטרות של מנחם מגידור נשיא האוניברסיטה שהתבטא לאחרונה בזכות העלאת שכר הלימוד). לאחר שבמשך דקות ארוכות מאות סטודנטים ניסו לפרוץ את שערי האוניברסיטה ונתקלו באבטחה שאיימה להעיף סטודנטים, המשיכה ההפגנה למגרש הרוסים בירושלים שם היו 9 העצורים.

ההפגנה זכתה להד תקשורתי וציבורי חשוב שהעלה מחדש את נושא זכויות הסטודנטים. אבל יש רק דרך אחת כדי להבטיח את ההמשך המוצלח של המאבק והיא צירוף של אוניברסיטאות ומכללות נוספות למאבק. הצעד הראשון לכך נעשה בהקמת וועדי פעולה במכללות תל אביב ותל חי. בהפגנה הבענו סולידריות עם כל העובדים בארץ הנאבקים על זכויותיהם וקראנו לכולם להצטרף למאבק משותף נגד המדיניות הניאו־ליברלית של הממשלה.

אנחנו דורשים:

  • לא למיסוי מלגות!
  • פטור גורף לסטודנטים מארנונה!
  • לא לסגירת מכללות! (כפי שהמליצה ועדת דברת)
  • ביטול שכר הלימוד!
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.