יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


פיטר האדן, 1950–2010
עמיתנו מצפון אירלנד, פיטר האדן, נפטר ב־5 במאי 2010 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן

הדפסה

פיטר, שהקדיש את חייו למאבק הבינלאומי למען סוציאליזם, פעל במציאות של חברה שסועה בסכסוך אלים ובמתחים לאומיים ודתיים. כמרקסיסט, התשובה העקרונית של פיטר לכך הייתה קידום חסר־פשרות של אחדות העובדים במאבק לחברה סוציאליסטית, תוך התחשבות עמוקה בחששות ובשאיפות של הקבוצות השונות במעמד העובדים, והכרה בתנאים המשתנים מתקופה לתקופה. בתחום זה הייתה לפיטר תרומה עצומה לפיתוח תוכנית מאבק שמציעה מוצא אמיתי לעובדים ולצעירים מרקע פרוטסטנטי וקאתולי כאחד, כמו גם להתמודדות עם שאלת הלאומיות באזורים שונים בעולם, שבחלקם אף ביקר, לרבות בישראל ובשטחים הפלסטיניים בשנת 1993 ופעם נוספת ב־2001.

"סוציאליזם זה אומר להעביר את התעשיות הגדולות ואת כל השירותים המרכזיים לבעלות ציבורית ולהפעיל אותם באופן דמוקרטי, כשאת הרווח מחליף הצורך בתור המניע. זה אומר חברה ללא אליטה בעלת פריווילגיות, ובמקום זאת רק הזכות של האנשים עצמם לנהל את ענייניהם שלהם. זה אומר יצירת אחווה בינלאומית, אחדות המבוססת על כבוד כלפי שוני ושבמסגרתה יובטחו כל הזכויות הלאומיות וזכויות המיעוטים. האחדות של מעמד העובדים, שנבנית במאבק למען חברה כזאת, היא שתפתור את הבעיה הלאומית..." — מתוך ספרו "זמנים בעייתיים — השאלה הלאומית באירלנד", שהתפרסם בשנת 1995 (Troubled Times).

ממשיכים בדרכו!

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.