לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
נגד חוקי הנאמנות! מתאחדים במאבק נגד הדיכוי, האפליה והעוני
למה הממשלה רוצה שנצהיר נאמנות בדיוק? לעבודה בשכר מינימום, לפערים החברתיים ולעוני? לגזענות, ניצול ואפליה? למדיניות ה"הפרד ומשול" של האליטה?
1,988

1,988

ולמי הממשלה והאליטה בארץ נאמנות בדיוק? ל־18 משפחות ההון, לטייקונים ולברוני הגז, ליוקרה ול"כוח ההרתעה" של הגנרלים. בטח שלא למיליוני הצעירים, העובדות והעובדים, יהודים, ערבים ומהגרים, שאותם הם מדכאים, מנצלים, ומסכסכים אלה כנגד אלה...

מתאחדים במאבק נגד חוקי ה"נאמנות" הגזעניים וההפרדה הלאומנית

חוק ה"נאמנות" החדש הוא רק הראשון בסדרת חוקים גזעניים ואנטי־דמוקרטיים שעולים להצבעה בכנסת. מטרת החוקים היא לדכא מחאה, בייחוד מצד התושבים הערבים בישראל, ולדחות ביקורת נגד מדיניות ממשלת הימין הקיצוני. החוקים נועדו גם להעצים את ההפרדה בין עובדים וצעירים יהודים וערבים ולפגוע ביכולת שלנו להיאבק יחד למען פרנסה הוגנת, רווחה, שלום וביטחון אמיתיים, וחיים משותפים.

רמיסת זכות המחאה וההפגנה של פלסטינים בישראל ובשטחים, הרדיפה של מהגרים, פליטים ומשפחותיהם, טרפוד השביתה של ארגון המורים העל־יסודיים באמצעות צווים אנטי־דמוקרטיים — כל אלה מבהירים שהממשלה מוכנה להפעיל דיכוי נגד כל מאבק משמעותי לשינוי חברתי. תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת לארגוני העובדים, ארגוני הסטודנטים וארגוני מאבק אחרים לאחד כוחות במערכה נגד ההתקפות על הזכויות הדמוקרטיות ועל תנאי המחייה של צעירים ועובדים, יהודים, ערבים ומהגרים.

בונים אלטרנטיבה סוציאליסטית לממשלת הימין הקיצוני

זה לא מקרי שסיסמת הבחירות של ליברמן הפכה למדיניות הרשמית של הממשלה. בשורה התחתונה כל מפלגות הממסד הגדולות, מישראל ביתנו ועד מרצ, נאמנות לשלטון ההון, לשימור ההפרדה בין יהודים וערבים ולאינטרסים של האליטה הקפיטליסטית בישראל. יש ביניהן ויכוח על סגנון אך לא על התוכן. לכן יש צורך בוער בהקמה של מפלגה סוציאליסטית רחבה שתהווה אלטרנטיבה אמיתית למפלגות הממסד.

תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת ל:

הפלת חוקי הנאמנות! מאבק נגד כל מדיניות או חקיקה אנטי־דמוקרטית, מפלה או גזענית, ונגד רמיסת חירויות האזרח בישראל ובשטחים. סוף לאפליה, להסתה ולרדיפה נגד הציבור הערבי־פלסטיני בישראל.

מאבק מאוחד וסולידארי של עובדים וצעירים, יהודים, ערבים ומהגרים למען פרנסה הוגנת, ביטחון ורווחה. כן לאיחוד כוחות במאבק נגד הימין הקיצוני ומדינות ה"הפרד ומשול" של האליטה הישראלית.

העברת משאבי הגז החדשים לבעלות ציבורית והגדלת המיסוי על ההון לטובת השקעה ממשלתית מאסיווית בתשתיות ובשירותים חברתיים שיהיו איכותיים וזמינים לכל, ללא אפליה, בפיקוח נציגי עובדי ציבור ומועצות צרכנים. לא לניסיונות של בעלי־ההון הישראלים והחברות הזרות להשתלט על המשאבים הטבעיים בישראל ובמדינות השכנות.

סוף לדיכוי הלאומי של הפלסטינים בישראל ובשטחים. סוף למצור התוקפני על רצועת עזה ולכיבוש. כן לפירוק ההתנחלויות וגדר ההפרדה ולהקמה של מדינה פלסטינית סוציאליסטית עצמאית ושוות זכויות, לצד ישראל סוציאליסטית, כחלק ממזרח תיכון סוציאליסטי.

הקמת מפלגות סוציאליסטיות רחבות בישראל ובשטחים הפלסטיניים, שיובילו ויאחדו את המאבקים נגד הכיבוש והדיכוי הלאומי, מאבקי העובדים והמאבקים החברתיים והסביבתיים, ויציבו אלטרנטיבה של סולידריות, שלום וסוציאליזם.

*   בסיס לפלאייר שהפיצו פעילי הארגון
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.