לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"ביטחון לא משיגים במצור וחיסולים"
מאות יהודים וערבים הפגינו במוצ״ש, 17 בנובמבר, בתל אביב ובחיפה בקריאה להפסקת־אש מיידית, ומוקדם יותר הפגינו כמה מאות גם בנצרת ובבית־ג׳אלה
1,889

1,889

כ־200 מפגינים ומפגינות, בהם פעילי מאבק סוציאליסטי, הפגינו במוצ״ש, 17 בנובמבר, בכיכר הבימה בתל־אביב, המזוהה עם המחאה החברתית, וקראו להפסקת־אש מיידית ומחו על מלחמת הבחירות של ממשלת נתניהו, "מבצע עמוד ענן".

"העם דורש — הפסקת אש" קראו המפגינים והמפגינות, כמו גם "שלום, שוויון, צדק חברתי", ו"ביטחון לא משיגים במצור וחיסולים", "ממשלה ביזיון — לא תיקנו בדם שלטון".

ההפגנה הביעה סולידריות עם המשפחות השכולות והתושבים משני צדי הגדר, שמשלמים על מלחמת הבחירות הצינית של "הליכוד ביתנו" ושר הביטחון אהוד ברק. מטרת המתקפה היא לא להקנות ביטחון לתושבי ישראל, אלא בעיקר להגן על יוקרת שרי הממשלה והאליטה הישראלית.

בחיפה הפגינו כ־80 בני־אדם, בהם פעילי מאבק סוציאליסטי וחד״ש. מולם התקיימה הפגנת־נגד של כ־20 פעילי ימין. למחרת השתתפו פעילי מאבק סוציאליסטי באוניברסיטת חיפה במחאה נגד ביקורם בקמפוס של הכהניסטים ח״כ בן ארי וברוך מרזל, שכינו את הסטודנטים המתנגדים למלחמת הבחירות "תא טרור". ביום חמישי, 15 בנובמבר, היום השני של העימות, הפגינו בן־ארי ומרזל יחד עם קומץ הזוי של לאומנים בתל־אביב מול הפגנת מחאה של עשרות תושבים, בהם פעילי מאבק סוציאליסטי, נגד מלחמת הבחירות.

מוקדם יותר בשבת התקיימו שתי הפגנות, אחת שאורגנה על־ידי תנועת "לוחמים לשלום" בבית ג׳אלה בגדה המערבית והשנייה שאורגנה על־ידי תנועת חד״ש בנצרת.

ההסלמה הנואשת והמסוכנת שיזמה ממשלת נתניהו כבר פגעה מיידית בביטחון של תושבי הרצועה, תושבי הדרום ותושבי גוש דן, ומעטים הקולות ששוגים באשליות וטוענים שהיא תוכל לתרום בדרך כלשהי למניעת סבב האלימות הבא. היא לא תשכיח את המצוקה הכלכלית־חברתית שטיפחה הממשלה הזאת ולא את פשיטת־הרגל המדינית שלה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.