הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חודש הגאווה
20 שנה של גאווה במאבק לשוויון בירושלים!
מול כל ההסתה המבקשת למחוק להט״ב+ מהמרחב הציבורי בכל מקום, מול טרור אנטי־להט״בי שהסתיים ברצח ומול אפליה מושרשת – מצעד הגאווה בירושלים ממשיך לצעוד ■ פלאייר שהפיץ סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי במצעד בחמישי, 2.6
502

מול כל ההסתה שמבקשת למחוק להט״ב+ מהמרחב הציבורי בכל מקום, מול טרור אנטי־להט״בי שהסתיים ברצח ומול אפליה מושרשת — מצעד הגאווה בירושלים ממשיך לצעוד.

המצעד תובע זכות יסוד לשוויון מלא ללהט״ב+ בכל תחומי החיים, בכל מקום. שוויון מלא. אפס אפליה. אפס הסתה. אפס מחיקה. אפס אלימות. אפס מצוקה. אפס עוני. אפס דיכוי. שוויון מלא.

גם בשנים הראשונות למצעד, כשכמעט כל המערכת הפוליטית בישראל ניסתה להכפיש את האירוע פורץ הדרך למען שוויון כ"פרובוקציה", וכשהימין הקיצוני אירגן את "מצעד הבהמות", צעדנו בגאווה למען שחרור להט״ב+.

ירושלים 2022: 25% מהדיווחים על אלימות כלפי להט״ב+ לאגודה למען הלהט״ב בחודשים האחרונים הגיעו מאזור ירושלים. מועצת העיר ירושלים בראשות משה ליאון עוינת למאבק הלהט״בי ולקיום המצעד. בעוד היא משתתפת במימון נרחב ל"מצעד הדגלים" הגזעני — המקדש אי־שוויון ופוגע בשלום הציבור — היא מקצה 0 ₪ למצעד הגאווה (בת״א, ההקצאה היא 6 מיליון ₪).

ברמה הארצית, בכל 3 שעות בממוצע מדווח על מקרה אלימות נגד להט״ב+. ברקע, ערוץ 14, מפלגת 'נעם' וגורמי ימין קיצוני נוספים מארגנים קמפיין הסתה פראי נגד להט״ב+. חלקם מקבלים מימון מהמדינה, חלקם מקבלים במה תקשורתית מיינסטרימית. ההתקפות על להט״ב+ לא מתחילות בגורמי שוליים פנאטיים. כל המערכת אשמה.

חברי מאבק סוציאליסטי במצעד בירושלים (צילום: יאשה מארמר)

בנתיבות, בתגובה לאיום ברצח נגד יוזמי מצעד גאווה ראשון, משטרת ישראל אסרה על קיום מחאה מול העירייה בטענה לפגיעה בשלום הציבור...

ממשלת ה"שינוי" של בנט־לפיד, בהשתתפות העבודה ומרצ, התחייבה מראש לחסום כל חקיקה החורגת מה"סטטוס קוו" בענייני דת ומדינה — כלומר, התחייבה מראש להנציח אפליה ממוסדת בחוק כלפי להט״ב+.

צורות שונות של אפליית להט״ב+ עדיין חוקיות בישראל! התיקון לחוק הפרשנות, להחלת איסור אפליית להט״ב+ באופן גורף, לא הועבר.

התיקונים הנקודתיים שקידם שר הבריאות הורוביץ היו לעג לרש, והבטחתו לרפורמה בהליך לשינוי מין במערכת הבריאות הציבורית עבור כל דורש.ת מהקשת הטרנסית נשארה באוויר. "טיפולי המרה" לא הוצאו מחוץ לחוק. במערכת החינוך אין שיעורי חובה לחינוך לשוויון מגדרי ומיני.

"ממשלת השינוי" ממשיכה לממן גורמים המסיתים נגד להט״ב+ ולספק חסות לצעדות ולמאחזי הימין הקיצוני — המהווה איום על להט״ב+ ועל כל קהילה מדוכאת וכל מאבק חברתי. תחת ממשלה זו, המדינה אף נימקה בבג״ץ מניעת היתרי עבודה מפלסטינים.ות להט״ב+ ושורדות אלימות על רקע מגדרי שנמלטו לשטח ישראל.

ב־2021 זינק ב־40% בשיעור הנוער הלהט״בי שנאלץ לעזוב את הבית להוסטל. בהיעדר פיקוח, מחירי שכירות ופתרונות דיור ציבורי ראוי בהיקף נרחב, יוקר הדיור בישראל הוא עושק מאורגן, המעצים מצוקה עבור להט״ב+ בפרט.

"אין שינוי בלי שוויון, אין שוויון בלי מאבק" (צילום: יאשה מארמר)

בימים אלה, בזמן שאירועי גאווה מתארגנים ברחבי הארץ והעולם כחלק ממאבק השחרור הלהט״בי, עובדי.ות הוראה ומתמחי.ות הרפואה נאלצים להיאבק מול ממשלה קפיטליסטית הכופה שחיקת שכר וייבוש תקציבי של השירותים החברתיים. הניצחון שלהם הוא האינטרס של כולנו.

נחישות במאבק לשוויון להט״ב+ הגיעה להישגים חשובים בישראל וברמה העולמית. אבל קולות הימין הקיצוני ממחישים שאפילו הישגים אלה מאוימים במציאות של אי־שוויון עמוק ומשבר חברתי.

עוד מצעדי גאווה, מחאות ושביתות נחוצים כדי לעקור הסתה, לעצור התקפות, לשפר הישגים ולחולל שינוי — כחלק מהמאבק לחברה המושתתת על שוויון מלא לכל הקהילות, בחוק, ביחס, ברמת המחיה ובכל תחומי החיים.

מול מערכת קפיטליסטית המדרדרת את העולם לקטסטרופה אקלימית, למלחמות ולהקצנת פערים, דרוש מאבק חוצה־קהילות לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו!

צדק חברתי עכשיו — שוויון זכויות ללהט״ב!
  • מאבק בלתי מתפשר, כולל מחאות ושביתות, באלימות כלפי להט״ב ובכל צורות האפליה החוקית והחברתית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. להעביר את תיקון חוק הפרשנות. להוציא מחוץ לחוק "טיפולי המרה".
  • לקדם הסברה וחינוך נגד להט״בופוביה בכל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה. לקדם יוזמות ארגוני עובדים.ות, סטודנטים.ות ותלמידים.ות בנושא.
  • ביטול הוועדה לשינוי מין והבטחת נגישות ומימון ציבורי מלא לכל השירותים הנדרשים והטיפולים הרלוונטיים עבור טרנסג׳נדרים.ות. לבטל את סעיף המין בתעודת הזהות.
  • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בנישואים, בהורות ובקבלת שירותים. כן לנישואים אזרחיים. שוויון ברישום הורות ובאימוץ.
  • השקעה בהוסטלים ציבוריים ללהט״ב. די לייבוש ולהפרטת שירותי הרווחה והבריאות! מימון דרך העלאת המס על התאגידים הגדולים. פיקוח שכר דירה והשקעה נרחבת בדיור ציבורי למען פתרונות דיור בר־השגה לכול.
  • להפריד דת ומדינה. להבטיח חופש פולחן וחופש מכפייה דתית. די לשימוש בתירוצים דתיים להנצחת אפליה, הדרה ודיכוי.
  • די ללהט״בופוביה, די לסקסיזם, די לגזענות! סוף לשימוש התעמולתי הציני של הממשלה בהישגי המאבק הלהט״בי לצורך טיוח אפליה וכיבוש — כן למאבק בכיבוש ובמצור, ולמען שלום.
  • מול מערכת אטומה והרסנית: להיאבק להצבת אלטרנטיבה פוליטית עצמאית של המאבקים החברתיים, של יהודיות וערביות, של עובדות ועובדים, של קהילות מודרות, למען צדק חברתי וסביבתי, למען שינוי סוציאליסטי.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.