בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
משבר מקומי
בסוף אוקטובר התקיימו הבחירות למרבית הרשויות המקומיות. אחוזי ההצבעה, כמו בבחירות הכלליות האחרונות, נמוכים באופן דרסטי מהציפיות, אבל אותנו זה לא מפתיע. כולנו רואים את ההבדל הגדול שתעשה הבחירה שלנו במועמד כזה או אחר. בכל זאת, מעניין לראות את התבוסה של מועמדים מטעם המפלגות השולטות בכל רחבי הארץ, בעיקר בדרום, לפעמים גם מול מועמדים עצמאיים. ברוח המצב הכלכלי, תושבים רבים הרגישו בצורך "להעניש" את אותן מפלגות, לפחות בדרך הכי מיידית.
1,648

המצב של הרשויות המקומיות על הפרצוף, אבל אנחנו יודעים שלא ראש עיר נבחר, שבדרך כלל מחפש לנהל את העיר בשקט ובלי כאב ראש, הוא זה שיילחם או שיהיה מסוגל לפתור את הבעיות העיקריות. ברשויות רבות מעכבים שוב ושוב את משכורות העובדים. מבין אלה שמשלמות, לא חסרות כאלו שמשלמות פחות משכר מינימום (במקרה כזה החישוב של הפנסיה מתייחס לשכר המשולם בלי לכלול את השלמת ההכנסה). אז מה אם זה לא חוקי — החוקים הם בשביל העובדים, לא בשביל המדינה... ביהוד, לדוגמה, העובדים לא קיבלו משכורת במשך כמה חודשים ונאלצו לפתוח בעיצומים. בבת־ים העובדים לא הסכימו לשתוק אחרי שלא קיבלו את המשכורת, השביתו את העבודה והתפרצו למשרד ראש העיר עם משרוקיות.

לא רק מינויים מיותרים של מקורבים ושחיתות הם הסיבה לחורים בתקציב. באופן כללי המדינה לא מקצה תקציבים בהתאם לצורכי התושבים בכל רשות. אם זה לא מספיק, תוכנית האוצר עכשיו מדברת על איחוד רשויות, שתאפשר מבחינתו פיטורים של מאות עובדים והקטנה של התקציב. במגזר הדרוזי, שגם ככה מקבל תקציבים מופחתים ואין בו השקעה של ממש בתשתיות, תוכנית האיחוד תפגע קשות ביישובים. הפגנות הדרוזים כנגד התוכנית דוכאו בכוח על ידי המשטרה. יש צורך בהתארגנויות עצמאיות של תושבים פעילי שכונות שישתלטו על המוסדות המקומיים וידאגו שהשלטון המקומי ידאג סוף סוף לתושבים ולא לפוליטיקאים קטנים ומושחתים, לקבלנים ולאינטרסים של המפלגות הגדולות.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.