לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"נלחמתם את מלחמתנו כאילו הייתה שלכם"
מילים שנשאה סיון, עובדת כללית רפואה משלימה ופעילה מרכזית במאבק ההתאגדות שם, בפגישה שקיים סניף מרכז ת״א של תנועת מאבק סוציאליסטי ב־18 בנובמבר, ושעסקה בסיכום השביתה
1,970

1,970

כבוד גדול לי לעמוד בפניכם הערב, ואם אגמגם, תדעו שזה בגלל שאני מתרגשת.

שמי סיון ואני עובדת כמטפלת בכללית משלימה, סניף ארלוזרוב ת״א. לפני שארחיב ואספר על מאבקינו וסיפור הצלחתנו, אני רוצה לשתף אתכם בחלום שחלמתי. לפני כ־6 שנים כשהתחלתי ללמוד את רזי הרפואה המשלימה, חלמתי להתקבל לעבודה מסודרת ובטוחה בקופת חולים משלימה ובכך לעזור לאנשים בדרך המיוחדת של ה"הוליזם", המדברת על גוף ונפש. כשהגיע היום בו הודיעו לי על כניסתי ל"משפחת כללית", לא הייתה מאושרת ממני.

הוחתמתי על טופס אישי המפרט את חישוב אחוזי השכר (הנמוכים) ונאמר לי שאני מקבלת תשלום פר טיפול. מרוב התרגשותי ממעמד החתימה לא שמתי לב שלא דובר כלל על הזכויות הסוציאליות והמינימאליות שמגיעות לי, על דמי הנסיעות, ימי המחלה, קרן הפנסיה ותעריף החגים, ועל כך שעל כל מטופל שלא מגיע התשלום הוא אפסי. מזל שלהם שאני בחורה אמוציונאלית, אחרת הם לא היו מצליחים לבלבל את חושיי ושיקול דעתי, כפי שכנראה תיכננו.

אני עובדת בכללית משלימה כבר שנתיים, נהנית מאוד וחווה סיפוק רב מהעשייה וממתן העזרה למטופלים הניפלאים, אך לא על זה בלבד נסב חלומי. זוהי לא עבודה מסודרת ובטוחה, בטח שלא כחוק!

כשהוחתמתי על חברותי באיגוד "כוח לעובדים" לא בדיוק הבנתי איך ומה פיתאום. פשוט, כששאלתי את אבי לדעתו הוא ענה לי: "תירשמי, אתם תצליחו".

בהתחלה הכול היה בגדר סוד וכשיצא זה מהמגירה לאוזניהם של פקידות, מינהלניות, מוטי לוי אחד ומישהו בשם עוזי הלפרין, הבנו שלא ברכה בפיהם. להתאגדותנו התייחסו בסלידה וההנהלה — אותה הנהלה שכה כמהתי לעבוד תחתיה — לא הייתה מוכנה אפילו לשבת ולשמוע את דרישותינו ובאמת שלא דרשנו הרים וגבעות.

תשאלו למה לא פנינו להסתדרות? הרי זה מה שנכון ומקובל!

ובכן, "ההסתדרות הכללית החדשה" אפילו לא רצתה לשמוע מאיתנו, ואת העובדה שניגשנו אליה כבר ארבע פעמים בעבר הכחישו נציגיה בפגישה שיזמה [במטרה להקים ועד עובדים מתחרה], בה סיפרה לקומץ העובדים שהואיל להגיע, למה כדאי להצטרף להסתדרות.

דבר לא עזר, וכך בעצם פנינו לתותחים הכבדים. בצעד נחוש ואמיץ פתחנו בשביתה שחלשה על כל מרפאות כללית משלימה ברחבי הארץ.

התחלנו כטוראים צעירים ולא מנוסים, אך עם זאת "מורעלים" וצמאי ניצחון. כבר בתחילת הדרך יזמנו פגישות רבות בהן יוכל כל סניף לעמוד על טעויותיו עד לנקודה זו, וכמו כן, לחזק זה את זה במאבק למען המטרה המשותפת.

מהר מאוד השכלנו לדעת שמאבק זו לא מילה גסה. כך זכינו להכיר אתכם, חברי "תנועת מאבק סוציאליסטי", הפעילים גם ב"כוח לעובדים", חבר׳ה צעירים ונילהבים, סוציאליסטים בנישמתם — הגעתם באופן קבוע למשמרות השביתה שלנו, החזקתם איתנו שלטים, חילקתם איתנו פלאיירים, שרתם איתנו בקולי קולות "זכויות עובדים זה לא אלטרנטיווי" בהפגנות המוניות, ייבשתם לנו את הדמעות ברגעים קשים ונלחמתם את מלחמתנו כאילו הייתה שלכם.

בלעדיכם לא היינו יכולים לצעוד בדרך הזו ובשם כל חברי כללית מושלם אני רוצה לומר תודה.

אני רוצה להוסיף שהיום, שבועיים אחרי תום שביתה של 40 יום, הצלחנו לבסס את מעמדנו על אף השאלה המתנדנדת על יציגותנו. בכול שבוע מתקיימות פגישות משא־ומתן והמאבק להשבת הצדק רחוק מלהסתיים.

כמו כן, עד כה ש.ל.ה חילקה קופוני הנחה למטופליה, הנחות שקוזזו משכרינו החודשי. לא עוד!

אני מגיעה כיום למשמרת בעבודה מבלי לפחד מטיפולי הקופונים שירוששו אותי, כי אני יודעת שהצלחתו הראשונה של מאבקנו הייתה לבטל את ניכוי ההנחה מכיסי כמטפלת וכעת שכרי בעבור טיפול זה יהיה מלא.

אני מתחילה להרגיש שחלומי מתגשם.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.