לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"כמו שבארצות ערב נהיו חכמים, גם אנחנו נהיה חכמים"
תנועת מאבק סוציאליסטי מעורבת בהיקף גדול במחאה נגד גל ההתייקרויות במשק. פעילי סניף חיפה השתתפו ביום חמישי האחרון (24.2) במשמרת מחאה שהתארגנה בשכונת הדר
1,603

1,603

פעילי סניף חיפה של תנועת מאבק סוציאליסטי הגיעו והשתתפו ביום חמישי האחרון, ה־24.2, במשמרת מחאה בשכונת הדר נגד גל ההתייקרויות, שחיקת השכר ונגד שלטון ההון. "אם המחירים בשמיים — אנחנו ניאבק כמו במצריים" קראו הפעילים.

"הפעם לא נוותר. כמו שבארצות ערב נהיו חכמים גם אנחנו נהיה חכמים. הפעם ביבי לא יעזור לו, השכבות החלשות יפילו אותו בגדול" אמר אחד המפגינים.

את האירוע אירגנה תנועת "לאהוב". פעילותיה, שמופיעות בסרטון, טענו שלא מדובר באירוע פוליטי, אבל לדעתנו כל הנושאים שעלו בו הם פוליטיים, ובהחלט יש צורך להשמיע את הקול הפוליטי העצמאי של אנשים עובדים ועניים.

בנוסף לכך, חלק מהמארגנים החליטו במהלך האירוע לכרוך מצידם גם את הנושא של החייל השבוי גלעד שליט. זה כמובן גם נושא פוליטי. אם כבר הנושא הועלה כך, נבהיר כי עמדתנו היא שישראלים ופלסטינים מהשורה צריכים להיאבק יחד גם לשחרור אלפי האסירים הפוליטיים הפלסטינים בישראל, לסיום מוחלט של המצור על רצועת עזה, לסיום הכיבוש ולזכות הגדרה עצמית שווה לחלוטין לפלסטינים ולישראלים. בסופו של דבר, רק תנועה סוציאליסטית רחבה וחוצת־גבולות שתתבסס על אנשים עובדים ישראלים ופלסטינים תוכל להביא להשגת מטרות אלה ולסיום הסכסוך. על הרקע של הגל המהפכני ששוטף את המזרח התיכון, אפשר לראות את הפוטנציאל האדיר לתנועה חוצת־גבולות כזו.

*   צילום ועריכה: חנה בירו
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.