הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
רוסיה
לעצור את החקיקה ההומופובית של פוטין
ביום שישי הקרוב, 15 בפברואר, תתקיים משמרת מחאה מול שגרירות רוסיה בתל־אביב, בהשתתפות פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי, קבוצת מתופפי המחאה "קסמבה", פורום "גיאות" במרצ, פורום להט״ב ב"עיר לכולנו", אגודת הלהט״ב ועוד — בואו לקחת חלק במחאה הבינלאומית!
1,927

ביום הבחירות לכנסת בישראל, 22 בינואר, עלה לדיון בפרלמנט הרוסי חוק פדרלי האוסר על "הטפה להומוסקסואלית בקרב קטינים", והוא אושר בקריאה ראשונה בתוך מספר ימים. מדובר בחוק דרקוני שאם יעבור סופית בחודשים הקרובים וייושם, הוא יהפוך לעבירה דיבורים על נטייה מינית וזהות מגדרית, השתתפות במצעדי גאווה, התארגנות של קבוצות להט״ביות וקמפיינים לקידום זכויות להט״ב. הרשויות ברוסיה יוכלו להטיל קנסות של עד חצי מיליון רובל (יותר מ־60,000 שקלים) על פעילים ופעילות ועל ארגוני זכויות להט״ב באשמת "תעמולה והטפה להומוסקסואליות", ומפירי החוק אף עלולים לעמוד בפני עונשי מאסר. אפילו נשיקה בין בני או בנות זוג מאותו המין במרחב הציבורי עלולה להיהפך לבלתי־חוקית.

החוק החדש, שחוק דומה לו אושר בפרלמנט המקומי של סנקט־פטרבורג לפני כשנה, צפוי להגביר את הדעות הקדומות והאלימות כלפי להט״ב בבתי־ספר, בשכונות ולמעשה בכל מקום. ראוי לציין שרוסיה מובילה ברמה העולמית בשיעור ההתאבדויות בקרב בני־נוער. החוק יקשה מאוד על ארגוני סיוע ותמיכה לנוער להט״בי לפעול (לפי הסטטיסטיקות במערב, ניסיונות אובדניים בקרב נוער להט״ב גבוהים פי שלושה או ארבעה בהשוואה לנוער שאינו להט״ב — ברוסיה מחקרים דומים כלל לא נערכו).

זהו צעד אנטי־דמוקרטי נוסף מצד משטר פוטין, שמצא לו שעיר־לעזאזל, במיוחד לאחר שבשנה האחרונה הוא ניצב מול הפגנות ומחאה נרחבת. המשטר מסלים את הרדיפה והדיכוי של פעילי ופעילות אופוזיציה, ורומס באופן שיטתי את חופש הביטוי והמחאה, זכויות חברתיות ודמוקרטיות וזכויות עובדים. כזכור, לפני כשנה גרר מעצרן של חברות להקת "פוסי ריוט" מחאה בינלאומית.

כחלק מהמחאה הבינלאומית בנושא, תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת לקיים משמרת מחאה מול שגרירות רוסיה בתל־אביב (רחוב הירקון 120), ביום שישי הקרוב, 15 בפברואר, בשעה 12:00 בצהריים. בינתיים הודיעו קבוצת מתופפי המחאה "קסמבה", פורום "גיאות" במרצ, פורום להט״ב בעיר לכולנו ואגודת הלהט״ב על תמיכתם והשתתפותם באירוע.

בואו לקחת חלק במחאה הבינלאומית!

לדף האירוע בפייסבוק.

לעמוד הקמפיין הבינלאומי בפייסבוק.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.