לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
בחירות בקמפוס
סמינר הקיבוצים: פעילה סוציאליסטית נבחרה, קוראת לחבר את האגודה למאבק בגזירות
נוף עזרן, פעילת מאבק סוציאליסטי, נבחרה למועצת אגודת הסטודנטים והסטודנטיות במכללת סמינר הקיבוצים בתל־אביב
2,109

2,109

במהלך השבוע שעבר, 26–31 במאי, התקיימו בחירות למועצת אגודת הסטודנטים והסטודנטיות במכללה לחינוך ואמנויות "סמינר הקיבוצים" בתל־אביב. באופן מרשים, מספר שיא של 953 סטודנטים הצביעו בשני הקמפוסים של המכללה, "נמיר" ו"אמנויות", ובחרו 30 נציגים ונציגות, ברובם חדשים, מבין 50 שהתמודדו.

פעילת מאבק סוציאליסטי, נוף עזרן, סטודנטית שנה א׳ במסלול להוראת אנגלית, הציגה מצע שקרא בין השאר לחבר את האגודה למאבק בגזירות ובהפרטת החינוך (ראו בהמשך), ונבחרה בתמיכת 93 סטודנטים.

פעילי ופעילות "מאבק סוציאליסטי" מעורבים בקמפוס כבר מספר שנים, גם במסגרת האגודה, שהוקמה מחדש מהשטח בעקבות שביתת הסטודנטים החשובה של 2007.

בשנה שעברה נבחרה למועצת האגודה פעילת התנועה סיון זלוטר, שיחד עם סטודנטיות וסטודנטים נוספים לקחה חלק מוביל לאורך השנה האחרונה בשורה של מאבקים, החל מפעולות מחאה נגד העלאת מחירי הקפיטריה, דרך המאבק להעסקה ישירה של עובדי האבטחה והניקיון במכללה — מאבק שניצח באחרונה והפך את סמינר הקיבוצים למכללה הראשונה בישראל כיום ש"נקייה" מהעסקה קבלנית — קידום המאבק בהפרטת החינוך ובהעסקה קבלנית של מורות ומורים, תמיכה בכנס לימודי שהתקיים במכללה בנושא הנכבה הפלסטינית, ועד לקידום מעורבות האגודה והסטודנטים מהשורה במאבק נגד הגזירות הכלכליות של ממשלת נתניהו החדשה. נוף הודיעה שהתחייבה להמשיך בעשייה הזאת גם לאורך השנה הקרובה.


המצע שהופץ בקמפוס:

הבחירות לאגודה מתנהלות שעה שהממשלה מטילה עלינו שורה של גזירות. אנחנו הסטודנטים, שממילא נחנקים תחת נטל שכר הלימוד ויוקר המחיה, ניפגע עמוקות מהגזירות הכלכליות.

אנחנו כסטודנטים וסטודנטיות לחינוך נפגעים שלוש פעמים:

1. הקיצוץ המתוכנן של מיליארד וחצי שקלים בתקציב החינוך במסגרת תקציב 2013 מעמיד בסימן שאלה את המלגות שהובטחו לנו. סטודנטיות להוראת אנגלית לדוגמא עוד לא קיבלו את המלגה שהובטחה להן ממשרד החינוך בתחילת השנה.

2. פגיעה בעתיד התעסוקתי שלנו כמורות וגננות.

3. פגיעה כתוצאה מהקיצוצים בשירותים החברתיים והעלאת יוקר המחיה.

למה שאנחנו נשלם את מחיר הגירעון בזמן שהתאגידים הגדולים כמעט ולא משלמים מסים והטייקונים מקבלים הטבות בסדר־גודל של עשרות מיליארדי שקלים?!

באוצר מתכננים גם התקפות שנוגעות ישירות לסטודנטים. במהלך אפריל האחרון, התאחדות הסטודנטים נפגשה עם נציגי האוצר ונאמר לה כי משרד האוצר מתכוון להעלות את שכר הלימוד באופן חד צדדי בכ־20% ובמידה וההתאחדות תתנגד יבוצע קיצוץ בתקציב ההשכלה הגבוהה בהיקף של כמיליארד שקל. אמנם התוכנית הזאת נדחתה, אך אי־אפשר להסתמך על הבטחות האוצר, לכן יש צורך בנציגים שיהיו עם יד על הדופק וירתמו את הסטודנטים להיערכות למאבק גם בנושא הזה. חשוב שהאגודה שלנו תפעל ותשלב כוחות עם אגודות נוספות, ארגונים חברתיים וארגוני עובדים כדי להיאבק נגד כל הגזירות, בשיתוף עם שאר הציבור שנפגע מהן.

אני אפעל ל:

■ שימור ההישגים שהאגודה הצליחה להשיג בשנתיים האחרונות — העסקה ישירה של המנקות והמאבטחים בסמינר, הורדת המחירים בקפיטריה. חברתי ל"מאבק סוציאליסטי", סיון זלוטר, נציגה באגודה, לקחה חלק מוביל ביוזמות החשובות האלו ואני מתכוונת להמשיך בעשייה הזאת.

■ ביטול התשלום על קורסי חובה שאינם כלולים בשכר הלימוד.

■ קידום המאבק בהפרטת החינוך והמאבק למען העסקה ישירה של מורות וגננות קבלן.

■ קידום המאבק בגזירות הכלכליות הקרובות, והתנגדות מוחלטת לכל ניסיון לקצץ בהשכלה הגבוהה והעלאת שכר הלימוד.

■ הקמת נציבות למאבק בהטרדות מיניות במסגרת האגודה. גוף שיאפשר להגיש תלונות באופן דיסקרטי נגד הטרדות מיניות ללא תלות באנשי סגל וההנהלה. הנציבות תפעל למגר גילויי סקסיזם ואפליה על בסיס מגדר ונטייה מינית.

■ קידום הסברה נגד כל גילויי גזענות בקמפוס ובכלל, תמיכה בקיום אירועים ודיונים נגד גזענות ולמען שוויון ושלום.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.