לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
חברות קבלן: פושעות ברשיון
בעלי החברות מתחמקים מקנסות ומשלילת הרשיון באמצעות שימוש בשמות חלופיים וברישום בעלים פיקטיביים
1,479

1,479

לקבל את תלוש המשכורת ולגלות ששולמה לך רק מחצית השכר החודשי, לא לקבל תשלום על חגים, אי־תשלום פיצויי פיטורין, הפרשות לפנסיה חסרות, אי־שיבוץ למשמרות כדי להתחמק ממתן מכתב פיטורין והזכויות הנלוות לצעד זה, פיטורי נשים בהריון — כל אלה הם ממעלליהן של חברות קבלן הפועלות בישראל ומתעללות בעובדים ובעובדות שגם כך משתכרים שכר עוני.

מדובר בהפרות חוק בוטות, אך אותן החברות ממשיכות לפעול גם במקרים שהן "נתפסות". בעלי החברות מתחמקים מקנסות ומשלילת הרשיון באמצעות שימוש בשמות חלופיים וברישום בעלים פיקטיביים. הקלות בה ניתן למעבידי הקבלן לחמוק מהחוק לא מפתיעה אם נתחשב בכך שהמדינה היא המשתמשת הגדולה ביותר בשירותיהן של חברות הקבלן.

חברות הקבלן נולדו כדי לפורר את העבודה המאורגנת וכדי להפריד בין עובדים במקומות העבודה. הן צריכות לעבור מן העולם ותפקיד ארגוני העובדים, ובראשם ההסתדרות, הוא להיות ראש החץ במאבק לחיסול ההעסקה הקבלנית ולהעברת כלל העובדים במשק להעסקה ישירה.

*   התפרסם בעיתון המאבק, מרץ 2016
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.