לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
צריך להיאבק מול איומי האוצר
למה הנהגת ההסתדרות לא מובילה מאבק?
האוצר מאיים לשלוף את חרב הקיצוצים על עובדי המגזר הציבורי. אחרי פגיעה אנושה בפרנסה של מיליון עובדים שהושלכו ללשכות התעסוקה האוצר מתכנן פגיעה נוספת בקבוצת עובדים נוספת שרק תעמיק ותחריף את המשבר הכלכלי. מול האיומים הללו יש צורך לצאת למאבק
690

690

צריך להיאבק מול איומי האוצר והממשלה. למה הנהגת ההסתדרות לא מובילה מאבק?

האוצר מאיים לשלוף את חרב הקיצוצים על עובדי המגזר הציבורי. אחרי פגיעה אנושה בפרנסה של מיליון עובדים שהושלכו ללשכות התעסוקה האוצר מתכנן פגיעה נוספת בקבוצת עובדים נוספת שרק תעמיק ותחריף את המשבר הכלכלי. מול האיומים הללו יש צורך לצאת למאבק.

להסתדרות, ארגון העובדים הגדול במשק, יש את היכולת לצאת למאבק ואף לשביתה כללית במשק, כדי לרסק את האיום על שכרם של מאות אלפי עובדות ועובדים.

יו״ר ההסתדרות, ארנון בר־דוד, קרא באיגרת לחברי וחברות ההסתדרות להיות "רגועים ובטוחים בעוצמת ההסתדרות". אבל אי־אפשר להיות רגועים ובטוחים אם מסתכלים על הרקורד של הנהגת ההסתדרות בראשותו מהחודשים האחרונים. בר־דוד נתן אור ירוק, בלי מאבק, להוצאת מיליון עובדים לחל״ת ואיפשר את הפגיעה בעובדי אל־על תוך פירוק התארגנות העובדים שם לארבעה ועדים קטנים נפרדים והדחת מועצת העובדים הנבחרת שסירבה להתקפות ההנהלה. גם עכשיו, מול איומי האוצר, יו״ר ההסתדרות מצא לנכון להיפגש עם שר האוצר ולהודיע מראש שההסתדרות "תמשיך לפעול באחריות", כלומר, לא תצא למאבק.

אבל מה עם האחריות לפרנסה של ציבור העובדות והעובדים דווקא בתקופה קשה זו? למעשה, אין דיון דמוקרטי בסיסי בשום רמה בתוך ההסתדרות שהיה מאפשר לעובדות ועובדים מהשורה לדון ולהחליט על דרכי הפעולה מול איומי האוצר.

בימים אלה איגוד העו״ס יוצא למאבק על תנאי העבודה של העובדות הסוציאליות. תחשבו מה היה קורה אם ארגון ענק כמו ההסתדרות היה מתארגן למאבק לוחמני כדי לוודא שהמחיר הכלכלי של משבר הקורונה לא מגולגל על גב העובדות והעובדים. מצבם של כלל העובדים במשק עשוי היה להיות שונה מקצה לקצה. במקום זה ממשלת האחדות של משרתי בעלי ההון מקבלת שקט תעשייתי להוציא לפועל התקפות בקנה מידה היסטורי על מעמד העובדים.

לצד האיום שפורסם לקיצוץ בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים מהשכר והתנאים של עובדים המגזר הציבורי — ההבטחה של בר־דוד כאילו "הספינים שכיכבו בתקשורת ירדו מהפרק" למעשה כתובה על קרח. במקום להקים עוד צוותי משא ומתן עם קצצי האוצר — כאילו לא עברו ארבעה חודשים של אבטלה המונית ופגיעה בעובדים! — מוטב שיו״ר ההסתדרות, אם הוא לא מוכן להוביל את המאבק הדרוש, יניח את המפתחות, יפנה את מקומו ויאפשר לעובדות ולעובדים מהשטח שכן מוכנים להוביל מאבק להוציא לפועל את הצעדים הנחוצים במאבק.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.