לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
איזו מדינה?
על ציידים בשירות חברות כוח־אדם ועל בעלי־הון ש"תורמים"
2,149

2,149

ציידי הגולגלות

סוחרי עבדים פנו לציידי גולגלות כדי שהללו יצודו עבורם את הסחורה שברחה להם, תמורת 600 דולר לראש. ודאי תאמרו, מה העניין להתעסק בפרשות ששייכות לתקופות אפלות של ההיסטוריה האנושית? אבל אצלנו, רבותיי, ההיסטוריה חוזרת.

חברת אבטחה נענתה לבקשתה של חברת כוח־אדם שמתמחה ביבוא עובדים זרים, בעיקר סינים, ותמורת 600 דולר לגולגולת לוכדת עבורם פועלים שברחו (הסינים האלה, כפויי טובה שכמותם, מקבלים שכר הוגן, תנאים דה־לוקס, ועוד בורחים). לחברת כוח־האדם זה משתלם, כי היא מפקידה 5,000 דולר לאיש כערבות תמורת החזרתו עם תום החוזה, וגם מקבלת סכום שבין 1,500 ל־5,000 דולר שישלם העובד שיבוא במקום זה שנמלט תמורת הזכות לעבוד בארץ הקודש. לאנשי האבטחה זה גם משתלם, אך יש להם בעיה, שהרי ידוע שכל הסינים דומים, אז אוספים את כולם, מכל הבא ליד, ובחקירות תחת עינויים מבררים מי הוא מי. מי שלא ברשימה משלם קנס וכספו נשדד (הוא לא יתלונן במשטרה, כי הוא ברח מבוס מתחשב אחר). היתר מובלים אחר כבוד לנמל־התעופה ומגורשים, על חשבונם כמובן. הבוסים מקבלים את הפיקדון, הציידים את שללם, ואנחנו את הבושה.

על חשבון הברון

כל ישראל ערבים זה לזה, וזה כמובן כולל את קבלני הצמרת שלנו, תעשיינינו המחוננים וטייקונינו הנאורים. ביד נדיבה ובוטחת הם מקימים לנו פה אגף בבית־חולים, שם מעבדה באוניברסיטה, אולי איזה גן ציבורי, ואפילו תורמים קצת למוסדות צדקה. ממש נופת צופים, שהרי ישראל רחמנים בני רחמנים הם.

אולי, אבל בטח לא פראיירים, כי על כל תרומה מעל מאה אלף שקל יש הנחה של 33 אחוז במס־ההכנסה. כלומר אני ואתה שותפים בשליש. אבל זה לא הכל, כי איך אפשר להיות קטנוני כלפי קבלן צדיק שחורג קצת מהיתרי הבנייה, ולא נעים כמובן לנדנד לאיזה תעשיין נדיב שמזהם לנו את הסביבה. נו תגידו אתם, אפשר להטיל מס על הבורסה אחרי שאילי־הון רחמנים כאלה תרמו כה רבות?

אבל אני הקטן, מה לעשות, קצת קטנוני — בכל פעם שאחד מהם "תורם", אני מרגיש שמישהו דוחף לי יד לתוך הכיס.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.