לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
זה הזמן של יחד
אחי, בני מעמד העובדים, זה כבר יותר משני עשורים שאנו מעמד העובדים והנוער נתונים להתקפות הולכות וגוברות וכרסום הולך ומעמיק באכזריותו וחוצפתו על זכויותינו ורמת חיינו, וכל זאת מידי קומץ משפחות עתירות הון יחד עם כלבי השמירה שלהן, המנכ״לים של תאגידי הענק. את שליטתם הם מממשים על ידי המוציאים לפועל שלהם — הפוליטיקאים. סוד גלוי הוא שההחלטות החשובות ביותר שנוגעות לגורלנו נחתכות בטירות הפאר המבוצרות בסביון או במסיבות הקוקטייל ליד הבריכה. ישיבות הכנסת והממשלה הן רק תפאורה ב"תיאטרון הדמוקרטיה".
2,124

2,124

לצורך סיפוק תאוות הבצע שלהם שאינה יודעת שובע, הם מוכנים להקריב אותנו במלחמות לא לנו שבהן נקטלים עובדים בני ארץ אחת על ידי עובדים בני ארץ אחרת. הם מדלדלים את משאבי כדור הארץ ללא חשבון ואף ללא צורך, לייצור מוצרים שלאיש אין צורך בהם, כל זאת תוך הרס סביבתי בלתי הפיך שאת תוצאותיו אנו רואים כבר עכשיו. לגבי הדורות הבאים התוצאות עלולות להיות הרות אסון.

הקפיטליזם הוא הבעיה

לאחר תקופה ארוכה שהגיע לשיאה עם התמוטטות המשטרים ה"סוציאליסטיים" בברית המועצות וגרורותיה (משטרים שבינם לבין הסוציאליזם לא היה דבר וחצי דבר), תקופה שבה הקפיטליזם העולמי חגג את "ניצחונו" על הסוציאליזם, אנו עדים להתארגנות של איגודי עובדים, ארגונים חברתיים ונוער תחת גג אחד, שיוצאת בקריאה נגד מה שנקרא הקפיטליזם הדורסני.

נכון, זאת קריאת תיגר חשובה נגד אבירי השוק וכוהני הגלובליזציה, ויש בה גם אלמנט חשוב של זיהוי הקפיטליזם כאויב האחראי לכל העוולות.

אך אין זה מספיק לזהות את האויב, צריך גם להציב אלטרנטיבה מולו. דיבורים על קפיטליזם דורסני, כאילו שיש קפיטליזם אחר, אנושי יותר, או על כלכלת שוק עם נשמה (עמיר פרץ), הם אשליות שיתנפצו בפנינו וינציחו את שילטון בעלי ההון.

האם אפשר לעצור אותם?

כן. לנו, מעמד העובדים והנוער, יש את הכוח הזה. בהמונינו ובתפקיד שאנו ממלאים בחברה, אנחנו אלה שיצרנו בעמלנו את העושר העצום הזה, אשר נשלט על ידי כה מעטים, ואנחנו אלה שיכולים לנצל עושר זה למען חברה אחרת, שוויונית יותר, שבה הוא יספק את צורכי כלל החברה, ולא ימלא את כיסיהם של מיליארדרים בודדים. אנו קוראים לכל מי שלא יכול להרשות לעצמו מציאות זאת לבוא ולהצטרף אלינו, ולהיות שותף בבניית תנועה שנאבקת למען חברה אחרת. אנו, תנועת מאבק סוציאליסטי, מציבים אלטרנטיבה אמיתית ויחידה מול הקפיטליזם — סוציאליזם!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.