ממשלת בנט־לפיד־מרצ החליטה להפריט את המאבק במגפה
תאגידי המזון החליטו להעלות מחירים, אך נבהלו ממחאה וחרם
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חברה סוציאליסטית — האלטרנטיבה החברתית האמיתית
בעוד האבטלה גואה ומספר המובטלים הולך וגדל, הכריזה ממשלת המעסיקים מלחמה במובטלים, העובדים, הנכים, משפחות חד־הוריות, מחוסרי דיור ומעמד הביניים המתרושש. הכלכלה הקפיטליסטית במשבר ואת מחירו מגלגלת הממשלה על מעמד העובדים
1,926

מדיניות הממשלה הנוכחית היא רק המשך מדיניות של ממשלות קודמות משמאל ומימין, שגם בתקופות של צמיחה קיצצו בתקציבים החברתיים השונים בעוד הן מנהלות מדיניות של הפרטה מאסיבית ומעשירות את בעלי־ההון המיליארדרים.

כך, בתקופת ממשלת ברק בה ישבו חברי־הכנסת של מרצ, הועבר תקציב אנטי־חברתי מובהק, שרוב חבריה תמכו בו (תקציב 2000). כיום הם מנסים לרכב על גלי המחאה החברתיים רק לשם השגת הון פוליטי. אין דבר זה מאפיין רק אותם, הרי גם סילבן שלום בישיבתו באופוזיציה הרים את הדגל החברתי, אך בצביעות המאפיינת את "נבחרי הציבור" שלנו, הפך את עורו עם הגיעו לקואליציה. כך גם בניזרי, שר העבודה והרווחה מש״ס, המנהל מדיניות אנטי־חברתית במשרדו ונלחם במובטלים ולא באבטלה.

המדיניות הניאו־ליברלית המוכתבת על־ידי קרן המטבע העולמית פוגעת במעמד העובדים בכל העולם. אך מעמד העובדים מהווה את הרוב המוחץ של האנושות והוא יוצא ונלחם על חייו. כך בארגנטינה ההמונים הפילו חמש ממשלות והראו את כוחו של מעמד העובדים כאשר הוא מאוחד ויוצא להיאבק. אך לא מספיק להפיל את הממשלות המושחתות, יש לפעול למען האלטרנטיבה לממשלות המעסיקים, שהיא חברה סוציאליסטית בה מנוהלים משאבי החברה למען צרכי האדם העובד ולא למען רווחים של בודדים.

בואו לכיכר הלחם (לשעבר כיכר המדינה בתל־אביב), לעזור לבנות את האלטרנטיבה החברתית האמיתית.

אנחנו קוראים:

  • להתגייסות כל מעמד העובדים — כולל מובטלים ונוער — לעצירת התקציב. השבתה כללית של המשק כחלק מהמאבק.
  • מס על רווחי הבנקים, הקונצרנים והמיליארדרים. סוף הסובסידיות לחברות הגדולות.
  • בנייה ציבורית מאסיבית והפיכת דירות לא מאוכלסות לחלק מהדיור הציבורי. סיפוק הצורך הבסיסי של האדם לקורת גג לחיות תחתיה.
  • העברת החברות הגדולות השולטות במשק לבעלות ציבורית תחת ניהול דמוקרטי של העובדים
  • ביטול כל תוכניות ההפרטה
  • הפלת ממשלת המעסיקים והקמת ממשלת עובדים שתנהל את החברה בצורה סוציאליסטית למען סיפוק צרכי העובדים ולא למען רווחי בעלי ההון.
*   פלאייר שהופץ בהפגנת "הפער החברתי — האיום האמיתי" בתל־אביבתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.