הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אנחנו נחנקים
אנחנו חייבים להחזיר לעצמנו את כל מה שגנבו מאיתנו עד עכשיו. את הקצבאות, את תוספת היוקר, את הקביעות, את הזכות לחינוך בריאות ורווחה ואת הכבוד העצמי
1,853

ממשלת המעסיקים שמייצגת (כמו ה"אופוזיציה") את בעלי ההון בלבד תוקפת אותנו כל הזמן עם עוד קיצוצים. המעסיקים הגדולים תוקפים אותנו שוב ושוב עם פיטורים, חברות כוח אדם קיצוצי שכר והורדת תנאים.

הם אומרים שיש משבר וצריך לשלם עליו את המחיר.הם שוכחים להגיד שרק אנחנו משלמים את המחיר על המשבר שלהם. הם שוכחים להגיד שהמשבר לא נגרם בגלל שאנחנו לא עבדנו טוב או לא שילמנו מסים. אנחנו עשינו את שלנו, המשבר הוא של השיטה. השיטה של בעלי ההון.

הגיע הזמן להילחם בגנבים ולאחד עובדים, מובטלים, צעירים וגמלאים תחת המאבק במי ששודד אותנו.

צריך לפגוע איפה שהכי כואב להם — בכיס. וביכולת של הממשלה לתפקד. חייבים לתמוך בשביתה שהתחילה היום ולדרוש הרחבה שלה. היא חייבת לכלול גם עובדים שאין להם עדיין וועד והיא חייבת לכלול עובדים במגזר הפרטי. היא צריכה להיות שביתה עם אסיפות עובדים ומובטלים. הפגנות ודוכני הסברה על הגזרות הכלכליות. השביתה חייבת לפגוע קודם כל בבעלי ההון ובממסד הפוליטי והיא חייבת לנסות לצמצם את הפגיעה בעובדים במובטלים בגמלאים ובשאר האוכלוסיות שהמאבק הזה הוא המאבק שלהם. אפשר לדוגמא לנתק את החשמל רק למקומות כמו סביון ולמפעלים שהעובדים שלהם יפחדו עדיין להשתתף בשביתה.

הכי חשוב שתהיה שליטה מלמטה של השובתים והנאבקים בשביתה. אסור לסמוך על המנהיגות של ההסתדרות וכל הסכם חייב לבוא לאישור של כולנו — האנשים שנפגעים ונלחמים. אז נוכל להחליט לא לקבל הצעות רקובות של ממשלת המעסיקים. ככה לא ימכרו אותנו.

אנחנו דורשים:

  • שביתה כללית של יומיים, של כל המשק. מפעלים צריכים להקים וועד שביתה במקומות בהם יש וועד רקוב או אין וועד בכלל ובשכונות יש להקים וועדי מאבק. הגופים האלה חייבים להיות הכלי לשליטה דמוקרטית.

  • שכר מינימום שאפשר לחיות ממנו.שכר מינימום שיהיה מוצמד אוטומטית למדד ושמי שלא ישלם ייענש כמו כל גנב!

  • החזרת כל מה שנגנב מאיתנו בשנים האחרונות דרך קיצוצים פיטורים והפרטות. מפעל שמפטר צריך לעבור לידי המדינה ולניהול של העובדים. בישראל 2002 יש מצב חירום והפיטורים הם פשע!

  • ביטול כל תוכניות הקיצוצים והשקעה מאסיבית בדיור ציבורי, חינוך ובריאות (שצריכים להיות חינם).

  • ביטול החובות של אנשים קשי יום לבנקים. (מי חייב למי?!)

  • מאבק להפלת השיטה הקפיטליסטית שמכניסה אותנו למשבר, תובעת מאיתנו את המחיר ולא מקדמת יותר את החברה. החלפתה בניהול דמוקרטי של העובדים את הכלכלה לטובת הכלל. חברה סוציאליסטית לא תשרת רק מיעוט קטן ועשיר אלא את כולנו!
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.