לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
פועלים בשטח
תנועת מאבק סוציאליסטי היא תנועה של עובדים, מובטלים, סטודנטים ונוער הפועלת להקמת אלטרנטיבה סוציאליסטית לשלטון הקפיטליסטי המנצל כאן ועכשיו. אנו פועלים במקביל גם במקומות העבודה וגם בתוך מאבקים חברתיים, תוך שיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים אחרים.
1,997

1,997

קמפיין היפרנטו

ערכנו קמפיין נגד רשת היפרנטו בעקבות מידע שהגיע לידינו בדבר השמדת מזון שהרשת מבצעת באופן קבוע. השמדת המזון נעשית על מנת לשמור על מחירי הסחורות שהם מוכרים לנו, וזאת בתקופה של עוני ומחסור. הקמפיין כלל יצירת קשר עם עובדים מתוך ההיפרנטו, הפגנה ודיווח לאמצעי תקשורת שונים שפרסמו את המחדל. אנו מצטערים להודיע כי עד היום נוהגת הרשת להשמיד מזון ביד רחבה, ומנהליה לא ניאותו להסכים לחלק את המזון לנזקקים, כפי שהיו צריכים לעשות מלכתחילה.

פעילויות הסניפים

תל אביב

בעקבות ההפרטה המתוכננת של הדואר שתוביל לפיטורי עובדים רבים, הסניף ממשיך לערוך בעקביות פעילויות בסניף הדואר המרכזי ביד אליהו, להעלות את המודעות המעמדית של העובדים, ליצור קשרים עם עובדי הדואר ולהציע אסטרטגיה למאבק. במקביל נערכות פעילויות שטח רבות הכוללות הסברה וחלוקת פלאיירים, ביניהן בכפר שלם ובשוק הכרמל. אנשים רבים מתעניינים בתנועה ומביעים הזדהות עם המאבק. הסניף בשלבי גיוס של פעילים חדשים.

חיפה

סניף חיפה הוקם רק לפני חודשים ספורים. חברי הסניף עורכים פעילויות הסברה שונות, ביניהן פעילות בסניף הדואר הראשי ברחוב פלי״ם ובבנק הפועלים. כמו כן נערכו פעולות באוניברסיטה נגד המלחמה בעיראק ופגישה פתוחה מוצלחת בנושא המלחמה הסניף היכה שורשים ומגייס פעילים חדשים.

ירושלים

גם סניף ירושלים פעל בסניפי הדואר השונים ברחבי העיר, וכבר נוצרו קשרים ראשונים עם עובדי דואר. כמו כן נערכו פעולות בסניפים של בנק הפועלים נגד פיטורי הענק חסרי התקדים שם. חברי הסניף עורכים באופן קבוע פעילויות הסברה במרכז העיר ולאחרונה אף זוכים להתעניינות גוברת, ומספר אנשים הביעו את רצונם להצטרף.

הפגנות בתקופה האחרונה

תנועת מאבק סוציאליסטי לקחה חלק בהפגנות רבות. בהפגנה כנגד המלחמה בעיראק בתל אביב השתתפו כ־3,000 איש מתנועות שונות. גם בנצרת השתתפו בהפגנה נגד המלחמה כ־3,000 איש. ביום האדמה השתתפו כמאה אלף איש, ובשתי ההפגנות האחרונות יחד נחטפו מאיתנו כאלפיים פליירים. התנועה השתתפה בהפגנות רבות נגד התקציב, תוך כדי שיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים רבים. התנועה מכרה כאלף עיתונים(!) בשבועות האחרונים.

מאבק סוציאליסטי שותפה בכל הפורומים החברתיים, וחבריה נוטלים חלק בפעולות משותפות עם נציגי הארגונים החברתיים. כמו כן חברי התנועה שותפים בארגון אירועי האחד במאי בתל אביב ובאשדוד, שיעמדו השנה בסימן ההתנגדות לתוכנית הכלכלית.

הצטרפו אלינו!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.