לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אנחנו לא עבריינים
כנגד 117,681 איש הוציאה ההוצאה לפועל בשנת 2002 צווי מאסר. מספר הצווים שהוצאו גדל בשלוש השנים האחרונות פי 4. אבל מדוע? אנשים שפותחים נגדם תיקים בהוצאה לפועל הם כאלה שחייבים סכומי כסף מסוימים ואין ביכולתם לשלם. בהוצאה לפועל רשומים כיום מאות אלפי תיקים נגד חייבים, כאשר לחייבים מסוימים ישנם למעלה מ־16 תיקים פתוחים.
2,138

2,138

היזהרו! — חתמתם על צ׳ק בסך 100 ₪ והבנק שלכם לא הסכים לכבד אותו? תוך חודש בלבד יתפח הסכום שאתם חייבים בו ל־900 שקלים. עמלה לבנקים, ריבית על חובות, פתיחת תיק בהוצאה לפועל, כסף לעורך דין שטיפל בתיק בלי אישורכם וכמובן, שיא השיאים — תיאלצו לשלם 600 שקלים נוספים עבור המעקלים. עסק טוב, ההוצאה לפועל; אזרחים תמימים, הסובלים ממילא בעקבות המצב הכלכלי, מחוייבים לשלם אלפי שקלים שלא לצורך כדי להחזיר איזה צ׳ק למכולת שחזר. אם אין להם כסף להחזיר, אין בעיה, יבואו המעקלים ובצו של בית משפט ייקחו לכם טלוויזיה, תנור או מקרר. וכשנגמר המלאי בבית, כי את הכל כבר לקחו ההוצאה לפועל, ישלחו לכם צו מאסר. תבלו יומיים בכלא ואז ישלחו אתכם לרשם של ההוצאה לפועל, והוא יהיה מוסמך להאריך את מעצרכם עד ל־21 יום. על הגנה משפטית אין מה לדבר, אם אין כסף למכולת או לשלם חשבון חשמל, אז לעורך דין יהיה כסף?! במקום שהמדינה תשלם עבור הגנה משפטית נוח לה להשתמש בהוצאה לפועל בשביל להרוויח עוד כמה גרושים מהחלשים בחברה. בישראל של ימינו זה ממש פשע להיות עני.

כנראה שלא רק ההוצאה לפועל נלחמת ב"עבריינים" החדשים, בית המשפט מסייע לה ככל יכולתו. צעיר בן 22, מובטל, לקח ממקרר של בית כנסת בקבוק מיץ חצי פתוח ופחית בירה ונתפס. נגיד את זה עוד פעם, בקבוק חצי פתוח ופחית בירה. התביעה בבית המשפט ביקשה להטיל על הצעיר את העונש הגבוה ביותר שהחוק מתיר — 7 שנים מאסר בפועל. 7 שנים ל"גנב" שהיה צמא ולקח מיץ ממקרר.

הצעיר, ללא כל עבר פלילי, סיפר במשפט כי בתחילת השבוע הוא מתחיל לעבוד בעבודה חדשה, והוא לא יעשה מעשים כאלו יותר. הוא הסביר עוד כי לא היה לו אוכל בבית והוא היה רעב וצמא. שופטת בית משפט השלום חייבה אותו ב־11 חודשי מאסר על תנאי. לעומתו, המיליארדר גד זאבי לא ישפט ולא יחוייב על מאות מיליוני הדולרים שלווה מבנקים. את ההלוואה יישלם האזרח הקטן דרך ריבית רצחנית על האוורדרפט ואינספור עמלות.הבנקים יודעים לחלוב טוב מאוד את האזרח הקטן, אבל לגד זאבי וחביריו יש להם פטנט שנקרא "חובות לא מסופקים".

המשבר הכלכלי מדרדר יותר ויותר אנשים לעוני. המדינה, שלא מציעה להם שום פתרונות תעסוקה חלופיים או רשת שירותי רווחה הולמת, מעדיפה להגדיר את העובדים, המובטלים והעניים בישראל במילה אחת — עבריינים. זה הזמן להיאבק על הכבוד העצמי שלנו!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.