לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
פועלים בשטח
הגזירות הכלכליות שמנסים להנחית עלינו ממשלת "השלום והביטחון" של אריק שרון ושר האוצר שלו ביבי "מרגרט תאצ׳ר" נתניהו הוציאו את פעילי התנועות החברתיות להפגנות, ואת פעילי "מאבק סוציאליסטי" לפעילויות הסברה ברחוב ובקרב העובדים המאורגנים. כמעט לכל עובד ברור היום יותר מתמיד שהפעולה המתאימה כעת היא מאבק מאורגן של כמה שיותר חלקים של הציבור כנגד השלטון המושחת במדינה, וכנגד בעלי ההון המפעילים את הפוליטיקאים כרצונם (קשה מאוד שלא לשים לב לקשר המתחזק והולך בין הון לשלטון, שקיים כאן מאז קום המדינה אבל התחזק מאוד בזמן האחרון).
2,051

2,051

מאבק סוציאליסטי פועלת בארבעה סניפים עיקריים: ירושלים, תל אביב, חיפה ורחובות, ומקיימת קשרים עם חברים נוספים בכל רחבי הארץ. כל הסניפים פועלים בתוך הקהילה ועם תושבי השכונות, בעזרת פעולות הסברה שהתנועה מקיימת, כמו גם בתוך מקומות העבודה ובתוך התארגנויות חברתיות בכל הארץ. התנועה שומרת גם על קשר עם ראשי ועדי עובדים שעם חלקם השתתפנו בעבר במאבקים.

סניף חיפה משתף פעולה עם התארגנות של סטודנטים בעיר. מאחורי ההתארגנות החדשה הזו עומדים עשרות סטודנטים המקיימים הפגנות מחאה נגד התוכנית הכלכלית אחת לשבוע במרכז העיר, הכוללות בדרך כלל חלוקת מזון חינם. זהו בסיס למאבק הקרב ובא נגד העלאת שכר לימוד באוניבסיטאות.

התנועה לקחה חלק חשוב בהפגנה שנערכה בירושלים כנגד "כנס קיסריה" (נשמע מצחיק, אבל אכן כנס קיסריה נערך בירושלים), הכנס הכלכלי השנתי שבו משתתפת צמרת הכלכלה הישראלית: בעלי ההון הישראלים ושותפיהם העסקיים מצמרת השלטון הישראלית (ביבי למשל). בכנס נקבעת המדיניות הכלכלית של מדינת ישראל. לא, גם השנה הם לא נתנו לאף עובד, אם חד — הורית או גמלאי להציג את הצד שלהם בסיפור. כמו תמיד הדיונים מתנהלים סביב האינטרסים של בעלי ההון המחזיקים בכסף ובמדינה. נציגי התנועה השתתפו בכנס אלטרנטיבי לכנס קיסריה, שבו דנו נציגים מתנועות חברתיות שונות על המצב הכלכלי הקשה והעלו דרכים לפתרונות שלא כוללים פגיעה בקיצבאות, העלאת שכר לימוד או פיטורי עובדים. מאוחר יותר נערכה הפגנה מול בית ראש הממשלה שעברה לאחר מכן אל מתחם מלון "שרתון" שבו התקיים "כנס קיסריה". פעילי התנועה חילקו פלאיירים, עלונים ומכרו את עיתון "המאבק". אחד מחברי התנועה עלה לבמת הנואמים במקום ונשא דברים בשם התנועה.

בתחילת יוני השתתפו חברי התנועה בפסטיבל אקטיביזם שנערך ביער הכרמל וזכו להתעניינות יוצאת דופן מצד הנוכחים שם. פסטיבל אקטיביזם הוא אירוע המתקיים זה השנה השנייה ומפגיש ארגונים סביבתיים וחברתיים שונים. הסדנאות שהתנועה ערכה זכו להשתתפות גבוהה.

באר שבע — התנועה מעוניינת להקים סניף חדש בעיר. מי שמעוניין לסייע, להצטרף ולקחת חלק מוזמן להתקשר.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.