הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
דו''ח הרעב
22% מהאוכלוסייה בישראל סובלת מרעב. מצבם התזונתי של 80% מהאוכלוסייה הידרדר בשנתיים האחרונות. הפיתרון של האוצר — עוד קיצוצים, פיטורים והתקפות על העובדים
1,814

הקפיטליזם הפך את המזון ממקור חיים למקור של רווח.

תופעת הרעב אינה תופעה שולית השייכת למדינות העולם השלישי כפי שמוצג לנו בחדשות. על פי סקר של משרד הבריאות ומכון ברוקדייל, 400,000 משפחות בישראל סובלות מ"חוסר ביטחון תזונתי" (ביטוי מכובס שפירושו רעב): צמצום מנות, דילוג על ארוחות ומחסור בחלבונים וויטמינים כתוצאה מקיום על ארוחות עשירות בפחמימות (לחם בעיקר) וחסרות בשר, מוצרי חלב וירקות טריים.

אבל אחרי כל כך הרבה התקפות חוזרות ונשנות של ממשלות המעסיקים על העובדים, מה הפלא שחמישית מאזרחי ישראל לא מסוגלים לבנות תזונה בריאה, וכאשר אין מה לאכול מי מופתע שקבוצות מחאה רבות כל כך קמות ויוצאות כנגד תוכניות האוצר. על פי המדיניות הקפיטליסטית של ממשלות ישראל לדורותיהן גם בתקציב 2004 ציפייה לפיתרון מטעם הממשלה מקבילה לציפייה לתחיית המתים. הבעיה של הממשלה היא לא רק אטימות ועיוורון, היא פשוט בנויה לשרת את בעלי ההון.

ארגונים רבים קמו בשנים האחרונות שמטרתן היא לספק אוכל לנזקקים ולדאוג לעובדים במקום המדינה. אבל זה עוזר כמו אספירין לחולה סרטן.

הפיתרון האמיתי הוא החלפת השיטה שמוכנה להרעיב 400 אלף משפחות למען רווחיהם של 15 משפחות. החלפת הקפיטליזם בחברה סוציאליסטית, שבה ייצור המזון ואירגון המשאבים הכלכליים יהיה למען סיפוק הצרכים החברתיים של רוב האוכלוסייה ולא למען רווחיהם של מעטים.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.