הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תמיכה במאבק עובדי הנמלים
ממשלת ישראל, בלחץ בעלי־ההון ובחסותם, פנתה לצעד הברוטלי של חקיקה עוקפת המאשרת את השלמת הליך הפרטת הנמלים, לאחר שנתקלה בקשיים לשכנוע העובדים לתמיכה בתוכנית. החוק מתעלם ומרסק את כללי יחסי העבודה שהיו נהוגים עד לשלב הזה בין העובדים והמעבידים בישראל.
1,897

המטרה של המעבידים והממשלה היא למחוק לחלוטין את העבודה המאורגנת בישראל, לחסל את ועדי העובדים, ו"להגמיש" את תנאי העבודה של העובדים לצרכיהם — כלומר, מעבר לתנאי עבדות של חברת כוח־אדם, ללא זכויות, תנאים או ביטחון תעסוקתי. עובדי הנמלים הם חלק מהקבוצה החזקה ביותר של המעמד העובד בישראל. אם תוכניות האוצר יעברו, יפגע קשות כוחם של העובדים בישראל במאבק כנגד גזרות הטרור הכלכלי בעתיד, ופגיעה בבטן הרכה של בעלי־ההון על ידי השבתה של הנמלים הגדולים תהפוך למשימה קשה ביותר. המשמעות של הפרטת הנמלים תהיה איומה עבור כל העובדים והמובטלים בארץ.

הדרך היחידה לטרפד את החוק הדרקוני של הממשלה היא במאבק בלתי מתפשר. בלי מאבק כזה המעבידים ירגישו שהם מקבלים אור ירוק לבצע עוד כמה תוכניות שלהם. אם השביתה בנמל תהיה לוחמנית מספיק, תכלול את ההשתתפות של מירב העובדים, וגם שאר קבוצות של עובדים שנפגעו ועוד יפגעו עקב תוכניות הממשלה. יש לה סיכוי להכניע את הממשלה, לבטל את החוק ולמנוע את ההפרטה. יותר מכך, למאבק לוחמני כזה יש את הפוטנציאל להיות הבסיס לאלטרנטיבה אמיתית למפלגות המושחתות ולהנהגת ההסתדרות הפשרנית.

תנועת מאבק סוציאליסטי תומכת ומשתתפת במאבק עובדי הנמלים וקוראת להצטרפות והבעת סולידריות עם העובדים השובתים.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.