ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
תחפושת השינוי של ממשלת כיבוש קפיטליסטית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המדריך לסטודנט בגלקסיה
קודם כל, אם החלטת לנסות לרכוש השכלה בישראל, תנחומינו. זה באמת אחד המקומות הכי פחות נעימים לכך. אבל אם כבר החלטת, אז כדאי מאוד שתדע כמה דברים...
1,636

ראשית, כדאי מאוד שיהיה לך הרבה מאוד כסף. בחישוב גס בין 3,500–4,500 שקל בחודש שתוכל בשמחה לבזבז על שכר הלימוד, המגורים, ארנונה, צילומים, ספרים וכן הלאה. אז כנראה, אלא אם כן המשפחה שלך עשירה במיוחד, תצטרך למצוא עבודה. גם זו אגב משימה לא פשוטה. אתה תזכה להעביר את מיטב זמנך בחיוג לכל מיני מודעות שיבטיחו לך שכר בשמים עד שתמצא את עצמך, לשמחתך הרבה, בעמדת שמירה באמצע הלילה או במסעדה בקצה היקום, מגיש קפה לזוג פנסיונרים חביבים.

הפתעות נוספות יירשמו בפגישתך עם תלוש המשכורת (כמובן אם תזכה לפגישה מיוחלת זו). כך תגלה שבתמורה לחודש עבודה זכית אולי במספיק כסף כדי להרשות לעצמך את הפינוק של נסיעה באוטובוס עירוני בסוף היום. ואם תעשה את הלא יאומן ותצליח לקום בבוקר כדי להגיע לקמפוס, תגלה שכוס הקפה שעליה חלמת כל הבוקר עולה לך לפחות כמו לרכוש מכונת קפה לבית. ואגב אל, אבל אל תנסה לצלם את החומר שהפסדת — כדי לממן את זה תצטרך כנראה להפסיד את כל מה שעוד נשאר לך.

אגב, על לוחות המודעות בקמפוס תוכל למצוא מודעות גדולות וצבעוניות שמספרות לך שרוצים להעלות את שכר הלימוד, להגדיל את תשלומי הארנונה שלך ולגבות ממך מס גבוה יותר על מלגות... ואחרי שזה ירומם את מצב הרוח שלך תוכל בערב לשמוע ברדיו (אלא אם כן מכרת אותו) את נציגי הממשלה והאוניברסיטה מספרים עד כמה אתה עצלן ויכול לשלם הרבה יותר. ואם תנסה לבקש את עזרת הנציגים שלך, אגודות הסטודנטים, תגלה שלא הכל פשוט. הרי יש ריבים ישנים, ויש "התאחדות הסטודנטים" ויש "ארגון הסטודנטים", וגם אם תגלה מי אמור לייצג אותך תמצא שאין להם יותר מדי זמן בשבילך. הרי הם מאוד עסוקים בלריב ביניהם על הג׳וב הבא בכנסת. פשוט מאוד — קודמיהם בתפקיד הצליחו יפה מאוד, והיום הם חברי הכנסת הגאים שמציעים את הקיצוץ הבא במערכת החינוך. אז למה שהם יהרסו לעצמם את הקריירות בשבילך? וכל זה עוד לפני שתגלה מה באמת התואר שהשגת שווה מחוץ לקמפוס (הסיכוי שתחזור ותמצא את עצמך באותה עמדת שמירה גם אחרי סוף התואר גבוה מאוד).

יש "התאחדות הסטודנטים" ויש "ארגון הסטודנטים", וגם אם תגלה מי אמור לייצג אותך תמצא שאין להם יותר מדי זמן בשבילך. הרי הם מאוד עסוקים בלריב ביניהם על הג׳וב הבא בכנסת.

מאבק ההישרדות

חברי מאבק סוציאליסטי יזמו הקמת ועדי פעולה של מאבק הסטודנטים. ועדי הפעולה עובדים בצורה דמוקרטית, מארגנים את המאבק ומעדכנים את הסטודנטים בכל מה שקורה. הנהגת הסטודנטים הישנה מגלה שהיא כבר לא רלוונטית. באוניברסיטה העברית בירושלים נערכה הפגנה בהשתתפות מאות סטודנטים. תשעה נעצרו, אבל ההפגנה נמשכה. רשויות האוניברסיטה פחדו שההפגנה תגלוש לקמפוס, והורו לנעול את השערים ולהשאיר אלפי סטודנטים בחוץ. ההפגנה, שאורגנה על ידי ועד הפעולה, זכתה לתמיכה אדירה. אגודת הסטודנטים ניסתה לתפוס טרמפ על ההפגנה, אבל הביאה רק 30 סטודנטים. ועדי פעולה דומים מוקמים בכל רחבי הארץ. זוהי יריית הפתיחה למאבק ששם לו למטרה להפוך את החינוך לנגיש לכולם.

אנו דורשים:

  • לא למיסוי מלגות!
  • פטור גורף מארנונה, תשלומי חשמל ומס הכנסה לסטודנטים!
  • לא לסגירת מכללות בפריפריה!
  • ביטול הפסיכומטרי ובחינות הבגרות — לפתוח את האוניברסיטאות לכולם!
  • ביטול שכר הלימוד!
  • העלאת שכר הסטודנטים, וקביעתו כשכר נציגי סטודנטים ולא שקל יותר!
  • לא לתוכנית דוברת!
  • הקמה של ארגון סטודנטים אחד שיוביל את מאבק הסטודנטים וישתף פעולה עם עובדים שנלחמים על זכויותיהם מול התקפות הממשלה!תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.