לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
התלמידים כבר שובתים
ההתנגדות לדו״ח דוברת אינה רק של מורים אלא גם של תלמידים. ב־1 במרץ השתתפו יותר מ־150 אלף תלמידות ותלמידים בשביתה שאורגנה דרך האינטרנט נגד תוכנית דוברת
2,689

2,689

התלמידים מבינים שהם יהיו הנפגעים מיישום המלצות דו״ח דברת, בין היתר מההחלטה על יום לימודים ארוך. משמעות ההחלטה בתנאים הנוכחיים היא כיתות מלאות יותר וסגל קטן יותר של מורים שייאלץ ללמד יותר שעות. כתוצאה מכך תיפגע היכולת של המורים לתת יחס אישי לתלמידיהם ותיפגע יכולת הריכוז של התלמידים. אנחנו צריכים לדרוש שההחלטה על יום לימודים ארוך תהיה של התלמידים, המורים וההורים, ולא החלטה מלמעלה של משרד החינוך.

מערכת החינוך כבר מזמן לא מתיימרת לחנך את התלמידים או לתת להם ידע. מצב זה רק יוחמר עם יישום התוכנית, לפיה כל מורה יתוגמל בהתאם להצלחות תלמידיו במבחני הבגרות — למורים לא תהיה מוטיבציה ללמד תלמידים בפריפריה או תלמידים חלשים, והם יעדיפו להוציא תלמידים אלו מחוץ לבתי הספר, או לפחות מהכיתה. מצב זה יוריד עוד יותר את מספר הזכאים לתעודת בגרות.

התוכנית כוללת בין היתר קיצוץ במערכת החינוך. איך אפשר ללמוד שעות רבות נוספות וגם לקצר את חופשת הקיץ כאשר ברוב בתי הספר אין מזגנים תקינים בכיתות? בלי השקעה מסיבית בשכר, בתנאי העבודה של המורים ובתשתיות בתי הספר, בלתי אפשרי להנהיג יום לימודים ארוך שיביא תועלת כלשהי.

מועצת התלמידים הארצית, שתומכת בתוכנית דברת, גינתה את שביתת התלמידים בלי לבדוק מה באמת חושבים רובם על התוכנית. המועצה אף פעם לא ייצגה את התלמידים, והיא גוף פורמלי בלבד, שתפקידו לארגן כנסים לקראת ה־1 בספטמבר ולשבת בוועדות הכנסת הנוגעות לנוער, בתנאי שנציגיה מסכימים לכל פעולה של הממשלה בתחום.

לציבור התלמידים הענק בארץ יש כוח לשנות. מאבק משותף של מורים ותלמידים הוא הנשק היחיד שיכול לעצור את התוכנית המזיקה הזאת.

אנחנו דורשים:
— לפטר את מנכ״לית משרד החינוך שהורתה להעניש תלמידים ששבתו!
— לבטל את תוכנית דוברת!
— בעד התארגנות עצמאית של תלמידים, מורים והורים בבתי הספר; הקמת ועדי פעולה שיובילו את המאבק ויתנהלו באופן דמוקרטי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.