לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק בשטח
2,210

2,210
המאבק נגד הפרטת החינוך נהפך בתקופה האחרונה לקרב החשוב ביותר במאבק החברתי והמעמדי בישראל. עשרות אלפי מורים, תלמידים וסטודנטים כבר הוכיחו בשביתות ובהפגנות את התנגדותם להתקפה על החינוך, אך ההנהגות השמרניות של איגודי המורים, מועצת התלמידים הארצית ואגודות הסטודנטים קרובות מדי לממסד ומנותקות מתנאי החיים והצרכים של המורים, התלמידים והסטודנטים מהשורה – מה שמונע מהן להוביל מאבק אפקטיבי. אנחנו במאבק סוציאליסטי הגענו למסקנה שכדי לתת סיכוי למאבק על החינוך ונגד פיטוריהם של אלפי מורים חייב לקום ארגון עצמאי, פתוח ודמוקרטי שבו יפעלו יחד מורים, תלמידים, הורים וסטודנטים — ארגון שיקיים פעילויות הסברה שיחשפו את האינטרסים המסחריים שעומדים מאחורי תוכנית דברת, ויארגן הפגנות ושביתות מאוחדות ואפקטיביות.
חברי סניף תל אביב של מאבק סוציאליסטי יזמו לפני כחודשיים את הקמתו של ארגון כזה באזור תל אביב, שיחד עם פעילים עצמאיים נוספים הפך לסניף הראשון של מהפכה בחינוך. הסניף הזה מקיים מאז פעילויות הסברה בבתי ספר וברחוב כמעט בכל יום, אירגן הפגנה מוצלחת במרכז תל אביב שזכתה גם לכיסוי תקשורתי ומקיים פגישות שבועיות שבהן מחליטים הפעילים באופן דמוקרטי על האסטרטגיה והצעדים הבאים במאבק.
מאז הוקמו סניפים מקומיים של מהפכה בחינוך בראשון לציון, בחיפה, בנצרת, בכרמיאל ובקריית שמונה. דרך הפעילויות נוצרו קשרים עם מורים, סטודנטים ותלמידים בכל הארץ, ונבנה הבסיס לארגון ארצי שיוכל לתאם פעילויות בקנה מידה רחב יותר.
חברי מאבק סוציאליסטי מילאו תפקיד חשוב גם במאבק הסטודנטים: השתתפנו בהפגנות העיקריות (שבהן גם נעצרו שניים מחברינו) ובמצור על ישיבת הסנאט של אוניברסיטת תל אביב, שבה הועברה ההחלטה על הקיצוצים האחרונים וקידום ההפרטה של האוניברסיטה. בכל ההפגנות והאירועים קראנו להקמת ארגוני סטודנטים לוחמניים שאינם תלויים בקרייריסטים של אגודות הסטודנטים ושיוכלו להוביל מאבק רדיקלי על עתיד ההשכלה הגבוהה ופתיחתה לכולם.
בעצרת האחד במאי נאבקנו נגד הסלקציה שהנהיגו ראשי תנועת הנוער העובד והלומד. האירועים האלו העלו הרבה מאוד סימני שאלה אצל חניכים ומדריכים רבים בנוער העובד, ויעוררו אותם לבחון באופן ביקורתי גם את הקו הפוליטי הממסדי שמובילה הנהגת התנועה.
היום, כשמאבק רדיקלי ובלתי מתפשר על זכויות העובדים, הנוער והמובטלים חיוני יותר מתמיד, אנחנו במאבק סוציאליסטי חושפים את ניגוד האינטרסים בין הביורוקרטים והפקידים בכל הארגונים החברתיים לבין העובדים והפעילים מהשורה. אנחנו גם מציעים את האלטרנטיבה האמיתית היחידה לקיצוצים, להפרטות ולניצול שהם חלק בלתי נפרד מהקפיטליזם – המאבק למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית.
הצטרפו אלינו!
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.