הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אסון רעידת האדמה — העניים ביותר נפגעים
"לא חזיתי בחורבן כזה מעולם. אין אוכל, תרופות, מים וחשמל. אנו זקוקים נואשות לתרופות, בגדים חמים ואוהלים. בבקשה תעזרו לנו, אחרת כולנו נמות" סארדר חאליד מחמוד, נשיא איגוד צוות הפארמדיקס בקשמיר (בשיחה ממוזאפארבד). יש צורך דחוף בתרומות!
1,585

משפחות, כפרים וערים שלמות נמחקו בעקבות רעש האדמה של ה־8 באוקטובר שמרכזו היה בקשמיר. צער וסבל רב נגרמו בעקבות כך. 21,000 קורבנות נספרו רק בקשמיר, סוכנויות ממשלתיות והצבא לא הגיעו עדיין למרבית המקומות שנפגעו. ישנן הערכות כי אמדן הקורבנות עלול להגיע ל־50,000. 4 מיליון איש נפגעו מרעש האדמה ועד למיליון איש בקשמיר ישנו לפחות לילה אחד באויר הפתוח חשופים לסופות ברד וגשם סוחף. הגיעו דיווחים על שישה חברים מה־TURCP (הקמפיין לזכויות עובדים — פקיסטן) והתנועה הסוציאליסטית הפקיסטאנית בקאלאם שנהרגו.

הקורבנות העיקריים הם העובדים והאיכרים העניים. שירותי החירום נעלמו: הם פשוט קרסו תחת הלחץ. בפקיסטן לדוגמא, ממשלה אחר ממשלה קיצצו בשירותי הבריאות וההצלה. ממשלת מושארף השקיעה בשנה שעברה 45% מהתקציב בצבא לעומת 1.3% בבריאות. ישנם מקומות בהם אלו שכבר זוכים לטיפול רפואי מנותחים בחצרות פתוחים בגלל שהמרפאות מלאות עד אפס מקום. תלמידי בי״ס רבים נמחצו למוות בעקבות קריסת מבני לימוד. ההסבר היחיד לכך הוא כי מבני לימוד הוזנחו במשך עשרות שנים והושארו במצב רעוע, כאשר ממשלה אחר ממשלה משקיעה פי כמה וכמה בנשק מאשר בחינוך. משקל רב בשיעור התמותה באסון זה יש ליחס למדיניות הכלכלית הניאו־ליברלית שאומצה על ידי נציגי העסקים הגדולים בממשלה.

נציגי הממשלה טענו כי נעשה כל שניתן לעזור. שטויות. במשך השנים אין עדות לשום הוצאה ממשלתית רצינית שבאה לקדם אירוע בסדר גודל כזה. מיליוני עובדים ונוער פקיסטנים וקשמירים, בהצגת סולידריות נוגעת ללב, תרמו אוכל, בגדים וכסף לאלו שנפגעו. אך פעולות אילו לא זכו לתגובה הולמת בשטח מצד הממשלה.

ממשלות המערב נתנו סכומים מגוכחים כסיוע. לדוגמא, ארה״ב ובריטניה נתנו עד כה 100,000$ ו־100,000£ בהתאמה, כאשר בוש הוציא 66 מיליארד דולר על מבצעים צבאיים באפגניסטן — מדינה שנפגעה גם כן מרעש האדמה. בעקבות בקשה של הרשויות בפקיסטן הואיל הממשל האמריקאי לשלוח 8 מסוקים לאיזורי האסון. אבל הרי יש להם הרבה יותר מסוקים מעבר לגבול, באפגניסטן.

עובדות אילו מחזקות את הצורך בפעולה של עובדים מן השורה. ה־TURC (הקמפיין לזכויות עובדים) בפקיסטן וקשמיר אסף כבר אוכל ובגדים ומארגן משלוח של מכולה לבאח בימים הקרובים.

סוכנויות סיוע רבות יאספו תרומות בשבועות הקרובים. למרבה הצער, תרומות אילו יגיעו לידי אותה ממשלה מושחתת שמדיניותה הגדילה את שיעור התמותה באסון.

ה־TURCP פונה לאירגוני עובדים לאסוף תרומות שיגיעו ישירות לעזרת עובדים בשטח. הכסף יעזור גם בבניית ושיקום איגודי עובדים באיזורים הנפגעים וכמו כן באירגון קמפיינים שיידאגו לכך שמאמצי השיקום יופעלו לטובת העובדים והאיכרים העניים וכי עסקים גדולים לא ינצלו את המצב לעשיית רווח מסבלם של האנשים.

כל תרומה תוערך ויישלחו דיווחים שוטפים בהם יפורט השימוש בתרומות.
מאבק סוציאליסטי עוזרת ל- TURCP באיסוף התרומות בארץ.
תרומות ניתן להפקיד בחשבון בנק 507–173953 בנק הפועלים לפקודת "מאבק סוציאליסטי" (לציין "עבור קמפיין פקיסטן").
שלכם,
אזאד קוואדרי,
מזכיר אירגון TURCP
וחאליד באהטי,
מארגן ארצי TURCP

האיגודים הבאים בפקיסטן תומכים בקמפיין: איגוד עובדי החנויות בתחנות הרכבת, ועד הפעולה המשותף לעובדים, איגוד עובדי הדואר, פדרציית איגודי העובדים במות׳ידה, איגוד עובדי מגזר העבודה הלא־רשמי, איגוד המורים, איגוד עובדי המסחר בלאהור, RMS, איגוד עובדי החקלאות.


"הקמפיין לזכויות עובדים — פקיסטן" (TURCP) הוקם באפריל 2005 במטרה לעזור בתיאום פעולות סולידריות ותמיכה בעובדים הנאבקים בהורדות שכר, הפרטה ובמדיניות הניאו־ליברלית של הבנק העולמי וקרן המטבע העולמית שממשלת פקיסטן מחקה אותה בצייתנות.

אנו מנהיגי איגודי עובדים ופעילים שהתארגנו על בסיס מאבק תוך התנגדות חריפה להתקפות המאסיביות של הממשלה והעסקים הגדולים ששולטים בכלכלה על העובדים הפקיסטנים.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.