הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,580
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


כרטיס אדום ליס״מ
עימותים בין שוטרים לאוהדי כדורגל הם לא דבר נדיר. אבל, לאחרונה עברה המשטרה כל קו אדום והצליחה להביא את אוהדי רוב הקבוצות בליגת העל – אנשים שבדרך כלל מוכנים לאכול זה את זה – להתאחד נגדה.

הדפסה

הכל התחיל במשחק של הפועל ת״א נגד בית״ר ירושלים באיצטדיון טדי ב־11 בספטמבר. אז החליטו היס״מניקים לכסח את אוהדי שתי הקבוצות, ללא אפליה. האוהדים מספרים שכמעט כל המשחק עבר בשקט. לקראת סופו חלקם ניסו לצאת מן המגרש, אך זכו להתנפלות פראית מצד השוטרים. כשחלק מהאוהדים מחה על כך, המקום הפך לזירת קרב של ממש והשוטרים החלו להשתולל. מכות וקללות עפו לכל עבר ואפילו גז מדמיע. חלק מהשוטרים, גם דאגו להוריד מעליהם את תגי הזיהוי. כל התמונות ששודרו בחדשות הן עוד כלום לעומת מה שעשו השוטרים לאוהדים שהם הצליחו לסחוב למנהרות ביציעים. שם, הרחק מעיני המצלמות והקהל, הם דפקו מכות רצח שגרמו לפציעות קשות ולמקרי עילפון בקרב האוהדים.

בתוך פחות משבוע, חזרה המשטרה על אותו דפוס פעולה במשחק בין מכבי נתניה למכבי ת״א. שם עצרו שוטרי יס״מ שני אוהדים שהדליקו אבוקה, תוך שימוש באלימות ברוטאלית ביותר מאות אוהדים עזבו את המגרש במחאה.

האירועים שברו את מעט האמונה שנותרה אצל חלק מהאוהדים שתפקיד המשטרה הוא לשמור על החוק והסדר. אחד האוהדים נשמע ברקע המהומה בטדי כשהוא מבטא את הכעס העמוק: "אתם אמורים לשמור עלינו, יא זבלים!". היום הם לא רוצים לראות יותר את השוטרים ביציעי המגרשים ולא מוכנים לבדיקות הביטחוניות המשפילות בכניסה אליהם.

שוטרי היס״מ הם היום איום גדול יותר לאוהדים מכל הנפצים, רימוני העשן והאבוקות, והם אלה שמלבים את האלימות במגרשים. את תפקידי השמירה על הסדר ומניעת אלימות יכולים למלא בצורה טובה הרבה יותר סדרנים לא חמושים, מבין האוהדים הותיקים, שבאו בשביל ליהנות מהמשחק ולא כדי לספוג מכות. לשוטרי המג״ב והיס״מ אין מקום במגרשים.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.