הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק בשטח
מאבק סוציאליסטי משתתפת באופן אקטיבי במאבקים שמתחוללים כיום במקומות שונים בארץ, ורואה בהם את הבסיס לצמיחת כוח חברתי חדש שיוכל לשנות את פני החברה בישראל
1,685

עם תחילת המלחמה, סניפי התנועה ברחבי הארץ ערכו פעילויות ודוכני הסברה, בהם מחינו נגד הפקרת תושבי הצפון וההתנערות של הממשלה מהם. החתמנו עצומות הדורשות תשלום פיצויים מלא לכל משפחה שנפגעה מהמלחמה ותוכנית שיקום אמיתית הכוללת השקעה מאסיבית במערכות החינוך והבריאות ובדיור ציבורי. הסברנו בכתב ובע״פ בשיחות בדוכנים שערכנו ברחוב, כיצד המלחמה פוגעת בעובדים בישראל ובלבנון וקראנו לעצירתה המיידית. במקביל, השתתפנו בהפגנות נגד המלחמה. בחומרים שהפצנו בהפגנות הסברנו שרק מאבק נחוש וארוך טווח וסולידריות של העובדים באזור תוכל להביא שלום ובטחון.

התנועה פועלת בדרך קבע נגד סוכנויות כוח־האדם וניצולם המחפיר של העובדים הבלתי־מאורגנים במשק. לאחרונה הפקנו פנקסים המפרטים את זכויות העובדים הבלתי־מאורגנים. הפנקסים מיועדים גם להגברת המודעות לזכויות המוכרות בחוק, אך בעיקר לסייע לעובדים שרוצים לפעול ולהתארגן עם עובדים אחרים כדי לשמור על תנאי העבודה. אנשים המעוניינים לעזור לנו בהפצת הפנקס במקום העבודה, למכרים או בבית־הספר, מוזמנים לפנות אלינו.

בכרמיאל שובשה פעילות הסניף במהלך המלחמה. עם תחילתה של הפסקת האש ערך הסניף אסיפה על המלחמה והמחיר ששילמו העובדים בצפון. לאסיפה הגיעו מספר עובדים התומכים בתנועה שדנו בעתידו של המאבק החברתי בצפון ובדרך להמשך בנייתו של הסניף.

הסניף בחיפה נמצא כיום בעיצומו של תהליך הקמה־מחדש. הפעילים בחיפה יצרו קשר עם מספר אנשים המעוניינים לקחת חלק במאבק ולהרים שם תנועה רצינית.

בראשון לציון, פעילי הסניף קיימו אסיפת נוער בנושא הניצול של נוער בעבודה, הקיצוץ בתקציב החינוך, והצורך במערכת חינוך שתנוהל בצורה דמוקרטית על־ידי תלמידים ומורים. בשבועות שקדמו לאסיפה הגיעו חברי הסניף מדי שבוע למספר בתי־ספר בעיר, הפיצו חומר הסברה וחילקו יותר מאלף פליירים המזמינים לאסיפה. בין בני הנוער שהגיעו לאסיפה, הגיע עובד מאחד ממקומות העבודה הנצלניים ביותר בעיר. בשבועות האחרונים נמצאים הפעילים בקשר עם העובדים שם, כדי לנסות ולתכנן יחד איתם את המאבק על זכויותיהם. פעילי הסניף תמכו גם במאבק עובדי "טלרד" המפוטרים שנלחמו על זכותם הבסיסית למענקי פרישה, ולפנסיה הולמת, והגיעו למפעל בלוד להביע הזדהות עם השובתים.

הסניף בתל־אביב מקיים מדי שבוע פעילות במרכז העיר ובשכונת פלורנטין. הפעילויות מתקיימות בסימן המאבק בתקציב. פעילי הסניף תמכו במאבקם של עובדי הטלוויזיה החינוכית שפוטרו על־ידי ההנהלה והשתתפו בהפגנתם. העובדים פוטרו לאחר שנתיים בהן עבדו על תקן של עובדים זמניים ללא זכויות, מכיוון שההנהלה לא רצתה לכלול אותם בחוזה הקיבוצי, אותו היא מעוניינת לשבור. פעילי "מאבק" החתימו עצומה הדורשת לבטל את הפיטורים, להכיר בעובדים כעובדי מדינה מן המניין ולהכניסם לחוזה הקיבוצי. בנוסף, לאחר סיום המלחמה, הסניף קיים אסיפה על תוצאות המלחמה והשלכותיה על האנשים העובדים בארץ. מספר פעילים לקחו חלק בהפגנה שנערכה בתל־אביב נגד הבנקים.

*   מתוך גיליון 'המאבק', אוקטובר־דצמבר 2006תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.