לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שביתת המצילים חייבת לנצח
המצילים שובתים נגד העסקה באמצעות חברות כוח־אדם והרעת תנאי העבודה למצילים חדשים. ניצחון השביתה חשוב למאבק נגד כירסום זכויות העובדים והרעת תנאי העבודה בכול המשק.
2,111

2,111

מצילי ישראל עושים את עבודתם על הצד המקצועי והטוב ביותר במשך כל עונת הרחצה תוך אחריות עצומה, בחום הישראלי הנורא, 12 שעות ביום, 7 ימים בשבוע. על כך מגיע להם להשתכר שכר שיפרנס את משפחתם לאורך כל השנה. זה היה תוכן ההסכם של מצילי דור א'. אך לאוצר ולרשויות המקומיות יש תוכניות אחרות;

מצילי דור ב' שהתחילו לעבוד משנת 2000 תחת הסכם בין אירגון המצילים לפקידי האוצר משתכרים כיום שכר מינימום — 19.95 שקלים לשעה, ללא תוספות שכר במשך 7 שנים, עם תנאים סוציאליים מינימליים.

הפרד ומשול בין עובדים

נערי האוצר וקבלני הביצוע שלהם ברשויות המקומיות, מנסים להוריד את השכר, לשבור את העבודה המאורגנת בענף ולפלג בין העובדים, כדי שבבוא היום יהיה להם קל יותר להפריט את שירות המצילים. לשם כך הם מפעילים את שיטת ה"דורות" ומכניסים עובדי כוח־אדם. זוהי התוצאה של המדיניות, האידיאולוגיה והשיטה הקפיטליסטית אותה הם משרתים.

תקציב 2008 — קיצוצים לעובדים, מתנות לעשירים

הפגיעה במצילים אמורה להתבצע במסגרת תקציב 2008, המנחית פגיעה אנושה נוספת לכל שכבות העובדים והעניים. כמה מדרישות האוצר הן: דחייה של העלאת שכר המינימום, אי מתן תקציבים לניצולי השואה, דחייה של יישום חוק חברות כוח־אדם, קיצוץ בקיצבה לנכי הפוליו, ביטול ההנחות בחשמל לנזקקים, חיוב של עקרות בית בתשלום ביטוח בריאות ממלכתי למרות שאינן מקבלות שכר, הפחתת התקציב למניעת תאונות הדרכים ועוד. כל זה מצטרף לעליית מחירי הלחם, החלב, התירס, הסלולר, החשמל והמים.

לאן הולך הכסף?

למרות העודפים התקציביים, אנחנו נדרשים לשלם יותר, כדי שהממשלה תוכל להמשיך ולהפחית את מס החברות והורדת מיסים לבעלי הכנסות של 50 אלף שקלים ומעלה. מדובר בהמשך לרפורמות המיסים השונות שהובילו כל ממשלות ישראל בשלושים השנים האחרונות שהפחיתו את המיסים על העשירים בעשרות אחוזים. הממשלה ממשיכה להעשיר את בעלי־ההון על חשבון העובדים והעניים בישראל. חייבים להתחיל להילחם בהם! שביתת המצילים היא חלק מקרב רחב יותר, קרב כנגד הקפיטליזם.

ההסתדרות מתפשרת, איך מובילים את השביתה קדימה?

ביום שישי, 10.08.2007, יו״ר הסתדרות המעו״ף, ארנון בן דוד, נכנע ללחץ הממשלה והרשויות המקומיות והחליט לדחות את שביתת המצילים שאושרה ע״י בית הדין לעבודה. זוהי פעולת חבלה במאבק. שביתה מוחלטת של המצילים בכל החופים, יחד עם הסברה על חשיבות השביתה בחופים ובמקומות עבודה, היתה מפעילה לחץ גדול על הממשלה ומקדמת את השביתה לניצחון מהיר. מניצחון המצילים ייהנו לא רק המצילים, אלא גם המתרחצים שיחזרו לקבל את שירותי ההצלה איכותיים כסדרם. ניצחון של המצילים ישדר מסר לשאר העובדים הנאבקים כנגד הפרטה, חברות כוח־אדם ושכר רעב.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.