הסיפוח וההתנגדות
צדק למהסא אמיני! סולידריות עם המחאה נגד משטר האייתוללות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות בינלאומית עם עובדי קסטרו
מכתבי מחאה לקסטרו גרמניה
1,662

הבעיות הניצבות בפני העובדים בישראל הן חלק מבעיות בקנה מידה עולמי. מוסדות קפיטליסטיים בינ״ל כמו קרן המטבע הבינ״ל (IMF) או ארגון הסחר העולמי (WTO) יחד עם האימפריות הקפיטליסטיות, כמו ארה״ב, מכתיבות לישראל ולמדינות אחרות מדיניות כלכלית ולא פעם גם מדיניות "חוץ וביטחון" בניגוד לאינטרסים של רוב החברה. פגיעה בשכר העובדים בסין או במצרים, תורמת להידרדרות תנאי העבודה בישראל, וכאשר האחים עופר מזהמים את הסביבה בעזרת מפעלי הכימיקלים שבבעלותם, הדבר פוגע גם בעובדים והעניים הלבנונים והאוסטרלים.

אבל גם ניצחונות של עובדים במקומות אחרים בעולם מסייעים לעובדים בישראל. במיוחד בעידן של תאגידים רב־לאומיים יש צורך בשיתוף פעולה של עובדים ממדינות שונות: כהזדהות עם מאבקם של עובדי רשת "קסטרו" בישראל, שלחו חברי ה־SAV (התנועה האחות של מאבק סוציאליסטי בגרמניה) מכתבי מחאה ל"קסטרו גרמניה", בהם נכתב כי "אם קסטרו תפגע בזכויות של העובדים בישראל היא תספוג מסע הפגנות, מחאה וחרם מצד העובדים בגרמניה. בדומה לכך, מרגע שנעצרו נציגי סטודנטים סוציאליסטים בניגריה, התארגן קמפיין מחאה בינלאומי, שכלל הפגנות מול השגרירויות. דוגמאות אלה ממחישות את הצורך באירגון בינ״ל שיאחד תנועות ומאבקי עובדים מכל העולם. תנועת מאבק סוציאליסטי חברה ב־CWI, המאגד תנועות סוציאליסטיות מכל העולם.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.