בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
צ׳ילה
רעידת האדמה העוצמתית גרמה למאות הרוגים ורבים נעדרים
אנחנו מביאים עידכון קצרצר מאירגון־האחות שלנו בצ׳ילה, ה־Socialismo Revolucionario (החטיבה הצ׳יליאנית של אירגון ה־CWI), בנוגע לרעידת האדמה ההרסנית שפגעה בצ׳ילה ב־27.02, והייתה אחת מרעידות האדמה החזקות בהיסטוריה
1,228

רעידת אדמה עוצמתית זיעזעה את צ׳ילה והורגשה בכול שיטחה. מוקד הרעש היה כ־100 ק״מ מצפון לעיר קונספסיון, העיר השנייה בגודלה במדינה. תשתיות כבישים וטלפונים עדיין משובשות או לגמרי משותקות. כמה רעידות אדמה תת־ימיות נוצרו בעקבות הרעש, וגל צונאמי שטף והרס יישובים רבים לאורך קו החוף וגרם לנזק גבוה במיוחד בכפרי דייג.

חסר עדיין הרבה מידע, אבל ניראה כי למרבה המזל רוב האנשים הצליחו להימלט לשטחים גבוהים יותר ולהציל את עצמם.

מבני מגורים רבים, בכול חלקי הארץ, נפגעו באופן קשה. האומדנים הרשמיים מדברים על 1.5 מיליון בתים שנפגעו. אזורים רבים נותרים עדיין ללא תשתיות אנרגיה (כולל חשמל) או מים. בכמה אזורים, אנשים נאלצו לפתוח ולהיכנס לסופרמרקטים כדי להשיג מזון ומים עבורם ועבור משפחותיהם. אלא שבחלק מהמקרים, במקום להבטיח את חלוקת המזון והמים, והחלב לתינוקות, המשטרה הפעילה כוח פיזי כדי למנוע מאנשים גישה לאותם המשאבים הנחוצים, במטרה להגן על "רכוש פרטי". זאת גישה בלתי־נתפסת בהתחשב באסון שפקד את התושבים בצ׳ילה.

אירגון ה־Socialismo Revolucionario מודה לכול מי ששלחו אלינו בינתיים הודעות של דאגה וסולידאריות. למרבה המזל, מהידיעות שקיבלנו עד עכשיו מרחבי צ׳ילה, העמיתים מהאירגון שרדו את רעידת האדמה (ישנם אזורים שעדיין מנותקים).
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.