יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


עובדים עלינו בעיניים
בחודשים האחרונים נחשפנו לקמפיין ממשלתי נגד "עובדים זרים". זו לא הפעם הראשונה ובטח שלא האחרונה שהממשלה מאשימה את מהגרי העבודה במצב שוק העבודה ובכך מפרידה בינם לבין העובדים הישראליים ומתנערת מהאחריות למצב העגום בו נמצאים כלל העובדים בישראל.

הדפסה

לא לשיטת הדלת המסתובבת!

במקביל לקמפיין הגזעני שמציג את מהגרי העבודה כגנבי מישרות ועלוקות, הממשלה אישרה כניסה של עוד כ־3000 עובדים חדשים מתאילנד ועוד כ־700 עובדים מארצות נוספות לעבודה בחקלאות — ככניעה לקמפיין של חקלאים שאינם מוכנים לשלם שכר הולם ולספק תנאים סוציאליים ולכן אינם מעסיקים עובדים ישראליים.

שיטת הדלת המסתובבת, שמתבטאת בגירוש עובדים מצד אחד ובהכנסת עובדים מצד שני, מעשירה בין השאר קבלני כוח־אדם מתווכים שגורפים רווח עצום על כל "ייבוא".

שיטה זו גם מראה פעם נוספת שהממשלה לא מעוניינת באמת בדאגה לתנאי התעסוקה שלנו וביצירת מישרות חדשות, ובעצם היא נוקטת בצעדים פופוליסטיים ימניים וגזעניים, שמשרתים רק את האינטרסים של בעלי־ההון.

רק בדרך של מאבק מאוחד של עובדים — יהודים, ערבים ומהגרים — על הזכויות שלנו, נוכל להבטיח את תנאי העבודה שלנו, להיאבק במי שמנצלים אותנו, ולהפנות את האצבע המאשימה כלפי הממשלה ובעלי־ההון: עלינו לא תעבדו!

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.