הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
עובדים עלינו בעיניים
בחודשים האחרונים נחשפנו לקמפיין ממשלתי נגד "עובדים זרים". זו לא הפעם הראשונה ובטח שלא האחרונה שהממשלה מאשימה את מהגרי העבודה במצב שוק העבודה ובכך מפרידה בינם לבין העובדים הישראליים ומתנערת מהאחריות למצב העגום בו נמצאים כלל העובדים בישראל.
1,202

לא לשיטת הדלת המסתובבת!

במקביל לקמפיין הגזעני שמציג את מהגרי העבודה כגנבי מישרות ועלוקות, הממשלה אישרה כניסה של עוד כ־3000 עובדים חדשים מתאילנד ועוד כ־700 עובדים מארצות נוספות לעבודה בחקלאות — ככניעה לקמפיין של חקלאים שאינם מוכנים לשלם שכר הולם ולספק תנאים סוציאליים ולכן אינם מעסיקים עובדים ישראליים.

שיטת הדלת המסתובבת, שמתבטאת בגירוש עובדים מצד אחד ובהכנסת עובדים מצד שני, מעשירה בין השאר קבלני כוח־אדם מתווכים שגורפים רווח עצום על כל "ייבוא".

שיטה זו גם מראה פעם נוספת שהממשלה לא מעוניינת באמת בדאגה לתנאי התעסוקה שלנו וביצירת מישרות חדשות, ובעצם היא נוקטת בצעדים פופוליסטיים ימניים וגזעניים, שמשרתים רק את האינטרסים של בעלי־ההון.

רק בדרך של מאבק מאוחד של עובדים — יהודים, ערבים ומהגרים — על הזכויות שלנו, נוכל להבטיח את תנאי העבודה שלנו, להיאבק במי שמנצלים אותנו, ולהפנות את האצבע המאשימה כלפי הממשלה ובעלי־ההון: עלינו לא תעבדו!
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.