יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


שחיתות הולילנד
לא חריגה בנוף
בשעה שפוליטיקאים מושחתים עושים דרכם לחדרי החקירות, תושבי ירושלים נתקעו עם פרוייקט בנייה שכבר זכה לכינוי "המפלצת". רק כרישי הנדל״ן שגזרו קופונים שמנים צוחקים כל הדרך אל הפרוייקט הבא.

הדפסה

רשימת העצורים והנחקרים בפרשת "הולילנד" היא לא של גורמים שוליים במערכת, אלא של אישים מרכזיים ביותר במשק הישראלי ובממסד הפוליטי.

הנחקר העיקרי הוא לא אחר מאשר רוה״מ לשעבר אהוד אולמרט, שכיהן כראש עיריית ירושלים בעת ביצוע העבירה המיוחסת לו. מזכירתו, שולה זקן, גם כן בחקירות, ולצידם ראש העירייה הקודם, אורי לופליאנסקי. החשודים טוענים כמובן לניקיון כפיים.

אבל נדמה שמה שנחשף בינתיים הוא רק קצה הקרחון. כך לדוגמא, מאיר רבין, שנחשד בהיותו המתווך בין היזמים לפוליטיקאים בפרשת הולילנד, חשוד שתיווך בין דני דנקנר, מנכ״ל אריסון השקעות, לבין קרוב משפחתו של רבין, יו״ר רכבת ישראל יעקב אפרתי, לשעבר מנכ״ל מקרקעי ישראל, כנראה במטרה לסייע לחברת המלח שבבעלות משפחת דנקנר להפשיר קרקעות לבנייה.

הולילנד הבא כבר נמצא בבנייה אינטנסיווית והוא אולי משקיף אליכם ממרומי שכונת נווה צדק בתל־אביב או חוף הים בחיפה. הבעיה היא שהפרוייקטים נחשפים לציבור לרוב אחרי שכרישי הנדל״ן כבר ניפחו את כיסיהם והפוליטיקאים ששירתו אותם זינקו לתפקיד הבא. אבל ככה זה עם הקפיטליזם, זאת השיטה שמושחתת מהיסוד.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.