הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שחיתות הולילנד
לא חריגה בנוף
בשעה שפוליטיקאים מושחתים עושים דרכם לחדרי החקירות, תושבי ירושלים נתקעו עם פרוייקט בנייה שכבר זכה לכינוי "המפלצת". רק כרישי הנדל״ן שגזרו קופונים שמנים צוחקים כל הדרך אל הפרוייקט הבא.
1,412

רשימת העצורים והנחקרים בפרשת "הולילנד" היא לא של גורמים שוליים במערכת, אלא של אישים מרכזיים ביותר במשק הישראלי ובממסד הפוליטי.

הנחקר העיקרי הוא לא אחר מאשר רוה״מ לשעבר אהוד אולמרט, שכיהן כראש עיריית ירושלים בעת ביצוע העבירה המיוחסת לו. מזכירתו, שולה זקן, גם כן בחקירות, ולצידם ראש העירייה הקודם, אורי לופליאנסקי. החשודים טוענים כמובן לניקיון כפיים.

אבל נדמה שמה שנחשף בינתיים הוא רק קצה הקרחון. כך לדוגמא, מאיר רבין, שנחשד בהיותו המתווך בין היזמים לפוליטיקאים בפרשת הולילנד, חשוד שתיווך בין דני דנקנר, מנכ״ל אריסון השקעות, לבין קרוב משפחתו של רבין, יו״ר רכבת ישראל יעקב אפרתי, לשעבר מנכ״ל מקרקעי ישראל, כנראה במטרה לסייע לחברת המלח שבבעלות משפחת דנקנר להפשיר קרקעות לבנייה.

הולילנד הבא כבר נמצא בבנייה אינטנסיווית והוא אולי משקיף אליכם ממרומי שכונת נווה צדק בתל־אביב או חוף הים בחיפה. הבעיה היא שהפרוייקטים נחשפים לציבור לרוב אחרי שכרישי הנדל״ן כבר ניפחו את כיסיהם והפוליטיקאים ששירתו אותם זינקו לתפקיד הבא. אבל ככה זה עם הקפיטליזם, זאת השיטה שמושחתת מהיסוד.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.