לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
רוסיה
פעילים סוציאליסטים הותקפו באכזריות לאחר הפגנה סביבתית
שלושה פעילים של אירגון־האחות של תנועת מאבק סוציאליסטי ברוסיה הותקפו על־ידי חבורה של 15 בריונים. התקיפה התבצעה בעקבות שבוע של מחאה אינטנסיווית נגד ניסיונות תאגיד הענק הצרפתי וינסי, אשר נתמך על־ידי ממשלת רוסיה, לכרות יער חשוב שמספק ריאה ירוקה למוסקווה, במיוחד על רקע גל החום והערפיח הנוכחי
2,141

2,141

כל המעוניינות והמעוניינים מוזמנים לשלוח הודעות סולידריות לאיגור ולעמיתינו ברוסיה בכתובות המייל הבאות:
[email protected], [email protected].

נשמח לקבל העתק לכתובת: [email protected]

כחלק מקמפיין סולידריות בינלאומי, נקיים משמרת מחאה מול שגרירות רוסיה ביום שישי הקרוב, 13.8, בשעה 11:00 ברחוב הירקון 120 בת״א. כולם מוזמנים. לפרטים: 054.818.44.62 (יאשה) או 052.443.52.60 (יואב)

התקיפה התבצעה באופן פחדני ביותר. הפאשיסטים לא העזו לתקוף את ההפגנה המוצלחת הגדולה שהתקיימה במרכז מוסקווה נגד הניסיונות לכרות את היער, מכיוון שחששו להתעמת עם קבוצה גדולה של אנשים. שעתיים לאחר ההפגנה נחסמה דרכם של שלושת המפגינים על־ידי חבורה של 15 בריונים פאשיסטים, כאשר לפחות אחד מהם חמוש במחבט בייסבול. בעוד ששניים מהפעילים שהותקפו, איוואן וגושה, הצליחו לברוח לתחנת רכבת תחתית סמוכה, חבורת הבריונים התנפלה על הפעיל שנותר, איגור יאסין, חבר מוביל באירגון ה־CWI הבינלאומי, שתנועת מאבק סוציאליסטי מסונפת אליו. לאחר התקיפה הברוטאלית, ברחו ביריוני הימין בצעקות "קדימה רוסיה!".

אחד מהפעילים נפגע בעיניו, השני נזקק לתפרים, ואילו יאסין נפצע קשה, וגלגולתו נשברה. בזמן כתיבת שורות אלה, יאסין נמצא עדיין בבית החולים, לאחר שרופאיו לא הצליחו לעצור את הדימום והוא נזקק לניתוח.

עדים לאירוע דיווחו כי התוקפים היו לבושים כאוהדי כדורגל — בדומה למקרה אחר בו ביריונים תקפו את מחנה פעילי הסביבה שהגנו על יער חימקינסקי בתחילת השבוע. פעם נוספת, הוכיחו בריוני הימין הקיצוני שלמרות כל הצהרותיהם על מאבק כנגד המשטר, במבחן המציאות הם פועלים כבובות פאתטיות בשירות המשטר ותאגידי הענק המגבים אותו, במאמצים לזרוע אימה ולהרתיע פעילים פוליטיים וחברתיים. אבל הניסיונות האלה לא יצליחו.

חברת וינסי היא חברת בניה צרפתית גדולה ומרכזית המציגה עצמה באתר האינטרנט שלה כחברה בעלת אחריות חברתית וסביבתית, ומייחסת חשיבות עליונה לבטיחות אנשיה ולסביבה. בכול זאת, החברה שמחה לעמוד מן הצד ולהמתין בשעה שמדינת המשטרה של פוטין והבריונים הפאשיסטים שומרים על האינטרסים העסקיים שלה.

תקיפת הפעילים ברוסיה מתרחשת בתקופה של התקפות נרחבות על האופוזיציה הרוסית. בתחילת השבוע נפרץ והותקף המחנה הסביבתי ביער חימקינסקי על־ידי קבוצה דומה של בריונים. המשטרה התעלמה לחלוטין מהאירוע, והגיבה כי זה מה שמקבל מי שמתנגד לפוטין. בהמשך השבוע 50 איש נעצרו בהפגנת סולידריות עם הפעילים הסביבתיים. בסנט פטרסבורג ובמוסקווה נעצרו מעל ל־140 מפגינים משום שניסו למחות בסולידריות עם פעילי הסביבה ולהפגין נגד התקפות נוספות על זכויות דמוקרטיות ברוסיה. מאוחר יותר, הופללו ונעצרו שני פעילים אנטי־פאשיסטים, ואחד ממנהיגי הפעילים הסביבתיים.

ההתקפות לא יצליחו לעצור את זרם ההפגנות הצפוי לפרוץ בתגובה לקיצוצים בתקציב שיתחילו להשפיע בסתיו הקרוב. להיפך, ההתקפות רק מוכיחות כי הפעילים חייבים לחזק את מאבקם.

אירגון ה־CWI ברוסיה דורש:

  • לשים סוף לרדיפת המפגינים האנטי־פאשיסטים
  • לשים סוף לשימוש שעושים המדינה ותאגידי הענק בבריונים אלימים כנגד מפגינים
  • לשים סוף להרס יערות רוסיה והריאות הירוקות, אשר מבוצע בשירות האינטרסים של בעלי ההון והאליטות
  • קיום כנס פתוח של התארגנויות סביבתיות, תושבים ואירגוני עובדים, בכדי לגבש תוכנית הולמת להתמודדות עם המשברים הסביבתיים והתחבורתיים, לטובת האינטרסים של האנשים העובדים ולא של תאגידי הענק
  • לשים סוף למדינת המשטרה של מדוודב ופוטין, ולהחליפה בממשלה של האנשים העובדים, שתבחר באופן דמוקרטי ותקדם תוכנית סוציאליסטית

כל המעוניינות והמעוניינים מוזמנים לשלוח הודעות סולידריות לאיגור ולעמיתינו ברוסיה בכתובות המייל הבאות:
[email protected], [email protected]

נשמח לקבל העתק לכתובת: [email protected]

כחלק מקמפיין סולידריות בינלאומי, נקיים משמרת מחאה מול שגרירות רוסיה ביום שישי הקרוב, 13.8, בשעה 11:00 ברחוב הירקון 120 בת״א. כולם מוזמנים. לפרטים: 054.818.44.62 (יאשה) או 052.443.52.60 (יואב)

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.