הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
רוסיה
סוציאליסטים בחזית המאבק נגד פוטין והימין הקיצוני
הישגים לפעילים סוציאליסטים בבחירות הפנימיות של חזית האופוזיציה לפוטין ■ סולידריות עם עמיתינו ברוסיה שהותקפו במארב מתוכנן של הימין הקיצוני
1,379

תנועת CWI ברוסיה (КРИ), התנועה־האחות של "מאבק סוציאליסטי", מעורבת מסביב לשעון בתנועת המחאה נגד הדיקטטורה של פוטין, שממשיכה בהפגנות ובהתארגנויות מאז התפרצה בדצמבר 2011.

בבחירות שהתקיימו ל"מועצה המתאמת של האופוזיציה" — גוף ששואף להנהיג את תנועה המחאה — התמודדו גם 3 פעילים ופעילות של ה־CWI. לצד פעילים מחויבים נוספים התמודדו בבחירות באופן אבסורדי גם בעלי הון, פוליטיקאים שנפלטו ממפלגתו של פוטין, שרים לשעבר ואף נציגים של הימין הקיצוני.

בעימות בין המתמודדים בתוכניות הטלוויזיה והרדיו, פעילי ה־CWI הציגו סדר־יום של מאבק לא רק בדיקטטורה אלא גם במדיניות הניאו־ליברלית האנטי־חברתית שלה. במהלך הדיונים נחשף כי המתמודדים מטעם הימין הקיצוני למעשה תומכים במדיניות הזאת.

מועמדי ה־CWI הגיעו להישגים מרשימים בבחירות: איגור יאסין ויילנה וולקובה זכו לאלפי קולות כל אחד ואילו ז׳ניה אוטו זכתה לקרוב ל־10,000 קולות שהיו אמורים להבטיח את מקומה בוועדת התיאום. אלא שהתפקדות של עשרות אלפי מצביעים פיקטיביים מטעם טייקון ידוע לשמצה שיבשה את התוצאות. ועדת הבחירות הודתה בכך רשמית אך באופן שערורייתי התנגדה לערוך בחירות חוזרות, ככל הנראה משום שחששה שהדבר יביא לייצוג משמעותי יותר לשמאל.

פעילים הותקפו על־ידי בריונים פאשיסטים

ב־4 בנובמבר, היום בו התקיים "המצעד הרוסי" הגזעני השנתי של הימין הקיצוני, פעילי ה־CWI הותקפו בדרכם להפגנת־נגד שאירגנו תנועות השמאל. עשרות הבריונים שלקחו חלק בתקיפה, שתוכננה היטב, קראו "מוות ל־CWI". סימון ה־CWI כמטרה אינו מפתיע לאור התפקיד המרכזי והבולט שהתנועה ממלאת בתנועת המחאה החברתית ובמאבק לזכויות להט״ב, ולאור העובדה שהתנועה פועלת לשכנע תנועות אחרות לפסול כל שיתוף פעולה עם ארגוני הימין הקיצוני במאבקים החברתיים. שניים מהפעילים שהותקפו פונו לבית־חולים. איגור יאסין, שהיה אחד הפצועים, הספיק בכל זאת להגיע מבית החולים ישירות להפגנה נגד המצעד הגזעני.




תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.