הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הפגנת עובדות הקבלן בבאר־שבע
דורשות תוספות שכר ושיפור בתנאי העבודה
ביום ראשון הקרוב, ה־21 בנובמבר, בשעה 10:30 בקריית הממשלה בבאר־שבע (רח' התקווה 4) יקיים ועד עובדות הניקיון באוניברסיטת בן־גוריון המאוגד בכוח לעובדים, הפגנה במחאה על כך שעובדי הקבלן לא נכללו בהסכם השכר שחתמו יו״ר ההסתדרות עיני ושר האוצר שטייניץ עבור המגזר הציבורי. לצד המנקות יפגינו פעילים חברתיים מתא צ״ח באגודת הסטודנטים, מתנועת מאבק סוציאליסטי, ועובדי קבלן מביה״ח סורוקה, קרית הממשלה ובתי המשפט בעיר, בקריאה לשינוי מקיף במדיניות העסקתם
1,402

"הסכם השכר החדש לעובדים במגזר הציבורי, שנחתם לפני כשבועיים, הביא עמו בשורות חשובות להמוני עובדים, אך ציבור אחד לא נכלל בו — עובדי ועובדות הקבלן, כ־200,000 איש ואישה שעובדים שבמוסדות הממשלה, בבתי החולים, בחברות הממשלתיות, באוניברסיטאות ובכל יתר המוסדות הציבוריים," אומרת מרי מוועד עובדות הניקיון. "דווקא אחד הציבורים המוחלשים ביותר במשק — זה הזקוק ביותר לתוספת השכר ולהטבות הכלולות בהסכם — זוכה שוב ושוב להתעלמות גורפת מצד ההסתדרות והממשלה," היא מוסיפה.

תנועת מאבק סוציאליסטי תומכת במאבק עובדות הקבלן ובדרישתן להיכלל בהסכם השכר ולעבור להעסקה ישירה תחת הסכם קיבוצי ומדגישה כי אילו עופר עיני והנהגת ההסתדרות היו מאמצים את רוח הלחימה של עובדות הקבלן באוניברסיטת בן גוריון או של העובדים בצרפת, ניתן היה להשיג תוספת שכר אמיתית לעובדי המגזר הציבורי, המגזר הפרטי ועובדי הקבלן.

תוספת השכר של 6.25%, שהושגה עבור המגזר הציבורי ופרוסה על שלוש וחצי שנים (ע״פ אתר ההסתדרות) נמוכה למעשה מקצב האינפלציה. מדובר על הסכם שלא רק שמתעלם לחלוטין מעובדי הקבלן והמגזר הפרטי אלא גם מנציח את המשך שחיקת השכר של עובדות ועובדי המגזר הציבורי.

השחיקה בשכר כלל העובדים במשק באה לידי ביטוי בדוח העוני האחרון שהצביע בבירור על עלייה בשיעור העוני בקרב עובדים ובפרט בקרב הציבור הערבי־פלסטיני והציבור החרדי.

השקט התעשייתי שאוכפת הנהגת ההסתדרות עומד בסתירה עמוקה להתקפות שמתכננת הממשלה על האנשים העובדים והעניים בתקציב הקרוב. באותו התקציב מתכננת הממשלה הפחתות נוספות במיסים לחברות עסקיות ולבעלי השכר הגבוה בלבד. גם חברות חיפושי הגז שבו לעלות בבורסה לאחר פרסום מסקנות ועדת שישינסקי המציעה להטיל מיסוי נמוך על רווחי הגז. ע״פ מרכז אדווה המדינה הפסידה מאז שנת 2003 ועד 2010 כ־46.2 מיליארד ש״ח כתוצאה מהפחתות מיסים — בעיקרן על בעלי־הון, מעבידים ומשתכרי שכר גבוה. לזה היה כסף. למה אין כסף? אין כסף לתוספות אמיתיות, קליטת עובדי הקבלן כעובדים קבועים והשקעה תקציבית בשירותי החינוך הבריאות והרווחה, כולל יצירת משרות חדשות...

יש צורך במאבק משותף של עובדי המגזר הפרטי והציבורי, עובדי קבלן וכ״א, יהודים, ערבים ומהגרים, גברים ונשים, חילונים וחרדים למען העלאת שכר המינימום, חיסול חברות הקבלן, סוף להפרטת השירותים הציבוריים, סוף ל'הפרד ומשול' ולמען פרנסה הוגנת, רווחה, ביטחון ושלום אמיתיים לכולם.

המאבק של עובדות ועובדי הקבלן הוא המאבק של כולנו!
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.