הסיפוח וההתנגדות
צדק למהסא אמיני! סולידריות עם המחאה נגד משטר האייתוללות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
דרום ת״א
דיון פתוח בעקבות מכירת שביתת העו״ס
סניף דרום ת״א ויפו מארגן היום (ג') דיון פתוח תחת הכותרת "שביתת העו״סיות נמכרה: לא לייאוש, כן להתארגנות לקראת המשך המאבק". כולם מוזמנים ומוזמנות להשתתף
1,759

רק לפני שבוע, העובדות והסטודנטיות הנחושות בשטח הצליחו להביא לדחיית הדיל הרקוב של עיני ופרי. אלא שהנהגת ההסתדרות לא נענתה לקריאות העובדות הסוציאליות להרחיב את המאבק ולהשתמש ב"תותחים הכבדים" שברשותה כדי להכניע את האוצר ולהשיג את הדרישות הצודקות והריאליות של העובדות לתוספות שכר משמעותיות, רפורמה בטבלת השכר וצו הרחבה להחלת ההסכם הקיבוצי על העובדות המופרטות.

השביתה הייתה פופולארית והייתה מסוגלת לנצח בגדול. ההסתדרות הייתה יכולה להגיב לסירובי האוצר בהרחבה דרמטית של המאבק, למשל תוך איחוד מאבק העו״ס עם מאבק האחיות והכרזה על שביתת אזהרה במגזר הציבורי.

במקום זאת, הנהגת ההסתדרות והנהגת איגוד העו״ס עשו יד אחת עם האוצר והממשלה כדי לייבש את העובדות והעובדים ואף ללמד אותם לקח על מנת להרתיע קבוצות עובדים נוספות מהרעיון שאפשר להגיד לא להסכמים גרועים ובזויים שנכפים על העובדים באופן בלתי־דמוקרטי על־ידי הממשלה והמעבידים בסיוע נאמניהם בצמרת ההסתדרות.

עובדות ועובדים רבים באיגוד הגיבו בזעם, וחלקם בייאוש, כשלמדו מהחדשות על הסכין בגב שקיבלו בחסות בית הדין לעבודה בתום שביתה לא פשוטה של שלושה שבועות. אולם אין סיבה שיהיו עו״סיות שיתפטרו או יפנו להסבה מקצועית בעקבות השביתה! גם פרישה על בסיס אישי מהאיגוד לא תסייע. העו״סיות מסוגלות להתארגן לשינוי פני ארגון העובדים שלהן, בין אם במסגרת ההסתדרות ובין אם לאו.

ארגון עובדים חזק ודמוקרטי יבטיח שבסבב הבא העו״סיות לא יצטרכו להילחם במקביל בממשלה ובמקלות בגלגלים מצד ראשי האיגוד.

סניף דרום ת״א ויפו מארגן היום (ג) בשעה 19:30 דיון פתוח — כולם/ן מוזמנים ומוזמנות להשתתף. בואו לדבר, וגם להעלות את הרעיונות שלכן ושלכם, לטובת חיזוק העו״סיות והמאבקים הבאים לשיפור תנאי העבודה והמחייה, נגד ההפרטה ונגד שלטון ההון.

לפרטים נוספים: 050.863.4048 // 052.580.9892
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.