לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק העו״ס
מכתבי תמיכה מעובדי חיפה כימיקלים והארץ
ועד עובדי חיפה כימיקלים צפון — שעזב בזעם את ההסתדרות הכללית ב־21 במרץ לטובת ארגון כוח לעובדים, לאחר שהעובדים חשו שנבגדו על־ידי נציגי ההסתדרות — משגר כעת לעובדות הסוציאליות מכתב סולידריות. במקביל פרסם גם ועד עיתונאי 'הארץ' הודעת תמיכה
1,677

1,677

מכתב התמיכה מטעם ועד עובדי מפעל חיפה כימיקלים צפון, כפי שהועבר על־ידי חבר הנהגת ארגון כוח לעובדים ופעיל תנועת מאבק סוציאליסטי, שי גלי:

23 במרץ 2011

לכבוד:

איגוד העובדים הסוציאליים

תנועת "עתידנו"

תנועת "עו״סים שינוי"

עובדות ועובדים סוציאליים באשר הם

הנדון: הודעת תמיכה במאבק העובדות והעובדים הסוציאליים

עקבנו בדריכות אחר מאבקכם האמיץ נגד שחיקת השכר הארוכה, המוכרת גם לנו היטב.

הבנו מהפרסומים בתקשורת שמאבקכם אינו רק על שכר אלא גם נגד תופעת ההפרטה של העובדים לעמותות וחברות פרטיות בהן העובדים אינם זוכים לתנאי עבודה ותנאים סוציאליים הוגנים או בכלל.

תופעת ה"הפרטה" של עובדים והפיכתם לעובדי קבלן לא פסחה על חיפה כימיקלים, החל מהפרטת המפעל מידי המדינה לידיים פרטיות. במפעלנו שלנו לצד עובדי המפעל, עובדים גם כ־240 עובדי קבלן, מנוצלים ומושפלים, כפי שחשפה הכתבה שהתפרסמה בערוץ 2. גם אנחנו הצבנו לעצמנו את המטרה לשפר את תנאיהם של עובדי הקבלן, עובדי דור ב' ודור א'. די להפרדות בין עובדים — כולנו נהיה יד אחת ואנחנו אתכם במאבקכם.

לצערנו הרב, ההידרדרות הקריטית בתנאי העבודה במפעל ב־15 השנים האחרונות, היו תוצאה של ריפיון ידיים של ההסתדרות הכללית אשר ייצגה אותנו עד ליום שני ה־21 במרץ 2011.

לאחר כל השנים האלה הבנו את החשיבות של איגוד עובדים, נאמן ב־100% לעובדים, המגבה את דרישותיהם ומאבקם ומחזק את כוחם. ולא איגוד אשר מנסה לכפות הסכמים בניגוד לרצון העובדים ונציגיהם או לנהל מגעים מאחורי גבם של העובדים.

באסיפת עובדים המונית בהשתתפות כ־200 עובדים החלטנו ברוב מוחלט עם שני נמנעים וללא מתנגדים לעבור לארגון העובדים הדמוקרטי — כוח לעובדים. ואנחנו ממשיכים במאבקנו לחתימת הסכם קיבוצי חדש בכוחות מחודשים.

אנו מצרים על ההתבטאויות של בכירי ההסתדרות, שהביעו חוסר תמיכה במאבקכם ומעריכים את ההחלטה האמיצה ללכת עם האמת שלכם, למרות הקשיים שהוערמו, להותיר מאחור הסכם בלתי מספק ולהמשיך במאבק עד לסיום המוצדק.

ללא קשר לזהות הארגון היציג ומתוך כבוד רב אליכם, אנחנו מאחלים לכם בהצלחה במאבק, מזמינים אתכם לקיים אסיפת הסברה גם במפעלנו (ישנם עובדים רבים שמתעניינים בנושא) ונשמח לחזק את שיתוף הפעולה למען הצלחת מאבקכם.

בהצלחה מאיתנו,

ועד עובדי חיפה כימיקלים

כוח לעובדים — ארגון עובדים דמוקרטי

העתקים:

ארגון כוח לעובדים

משרד האוצר

לפרטים ניתן לחזור אל: [email protected]


מכתב התמיכה מטעם ועד העיתונאים של 'הארץ', כפי שהועבר על־ידי חבר הוועד ופעיל תנועת מאבק סוציאליסטי, אריאל גוטליב:

23 במרץ 2011

ועד העיתונאים של "הארץ" ודה־מרקר תומך בשביתת העובדות הסוציאליות ובמאבק הצודק שלהן לשיפור השכר ותנאי העבודה במגזר הציבורי ובשירותים שהופרטו, ונגד המשך ההפרטה של השירותים החברתיים.

המאבק נהפך גם למאבק למען דמוקרטיה באיגודים המקצועיים — ההצלחה של העו״סיות לסכל את הניסיון של יו״ר ההסתדרות הכללית עופר עיני לכפות מלמעלה הסכם בעייתי (תוך הפעלת מכבש של לחצים על צירות האיגוד) על ידי התארגנות מלמטה מעוררת השראה.

ניצחון למאבק העובדות הסוציאליות יהיה פריצת דרך חשובה עבור כלל העובדות והעובדים בישראל והישג לכל מי שפועל למען חברה צודקת ושוויונית יותר.

ועד העיתונאים

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.