הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
בואו לכנס סוציאליזם 2012!
סוציאליזם 2012, כנס ציבורי מרכזי של המאבקים החברתיים והעבודה המאורגנת, יתקיים בדרום תל־אביב ב־15–16 בנובמבר
1,563

הטייקונים זוכים להקלות מס של מיליארדים ואנחנו נדרשים להדק את החגורה.

על רקע מצוקת יוקר המחיה, שורת הגזירות הכלכליות ואיומי הפיטורים במשק אין כל ספק שחיוני להתייחס למחאה החברתית ההמונית שטלטלה את ישראל בשנה שעברה לא כאל אירוע זעם חד־פעמי אלא כאל שלב התחלה במאבק לשינוי החברה.

המונים יוצאים לרחובות בספרד, בפורטוגל, ביוון וברחבי אירופה במאבק נגד תוכניות הקיצוצים של ממשלות ההון.

בכל רחבי המזרח התיכון נמשכת תסיסה חברתית. בתוניסיה ובמצרים, מיליוני עובדים וצעירים, נשים וגברים, שהפילו דיקטטורים בשנה שעברה מסרבים כעת לאפשר למסמס את הישגיהם וקוראים ל"מהפכה שנייה", חברתית.

בדרום אפריקה, שביתה הרואית של אלפי כורים הפכה לתנועת מחאה המונית על תנאי העבודה והמחיה תחת הקפיטליזם האכזרי בדרום אפריקה החדשה. ובסין, פועלים מתמרדים נגד תנאי העבדות במפעלים המייצרים את האייפון.

אלפים השתתפו בהפגנות המחאה החברתית בישראל מתחילת השנה. האחיות ועובדי הרכבת נאבקו בהסתה ובהפרטה. עובדי מעריב, הארץ, ערוץ 10, פיניציה ואחרים יצאו להיאבק על פרנסתם. וייקור הדלק והמע״מ הוציאו אלפים להפגין ולשבות גם ברחבי הגדה המערבית.

ממשלת ההון של נתניהו מותירה אחריה שובל של הרס בכל תחום אפשרי ומשבר חברתי מעמיק, שבאופן טרגי הביא אחדים אף להצית עצמם לאות מחאה. גם השנה נאלצו משפחות להיאבק על הזכות לקורת־גג שנרמסת תחת חיסול הדיור הציבורי והרס בתים על רקע גזעני.

כדי להסיח את הדעת מהבעיות החברתיות ולדרוס כל אופק לשלום, הממשלה מגייסת לעזרתה הפחדה ביטחונית, סכסכנות גזענית ואת חיזוק הכיבוש וההתנחלויות. אך המאבקים נגדם ולמען שלום נמשכים. מחאה התארגנה גם נגד חרחורי המלחמה מול איראן, המסכנים את ביטחון תושבי האזור כולו.

המאבק לצדק חברתי, לשלום ולשוויון בארץ, משני צדי הסכסוך הלאומי, הוא חלק ממאבק כלל־עולמי ומתגבר של ה־99% נגד שלטון ההון של אותם 1% שמרוויחים מהניצול, הדיכוי והרס הסביבה. כדי לנצח במאבק נדרשים לנו הרעיונות הטובים ביותר, אסטרטגיה נכונה ואלטרנטיבות ברורות.

הכנס סוציאליזם 2012 ישמש במה מרכזית למאבקים של ה־99% ולאלטרנטיבה הסוציאליסטית למשברים החריפים שיוצר הקפיטליזם. הכנס יפגיש, בשורה של דיונים בהשתתפות הקהל, פעילות ופעילים מחזית המאבקים לדבר על רשמים, מסקנות, על המשך המאבק ועל בניית אלטרנטיבה. בואו!

לפרטים נוספים, כנסו ל־socialism.org.il
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.