לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ועידת "מאבק סוציאליסטי"
במאבק לצדק חברתי ושלום, במאבק לעולם סוציאליסטי
עשרות חברות וחברי התנועה לקחו חלק בדיונים ערים בוועידה הארצית ה־8 שהתקיימה בסוף ספטמבר בדרום ת״א
1,606

1,606

באווירה מלוכדת ומלאת אנרגיה התקיימה ב־27–28 בספטמבר בדרום ת״א הוועידה הארצית ה־8 של תנועת "מאבק סוציאליסטי", בהשתתפות עשרות חברות וחברי התנועה מרחבי הארץ, עם נוכחות ניכרת של פעילות ופעילים שהצטרפו בעקבות המחאה החברתית לפני שנתיים. לאורך הוועידה בלטה רמת המעורבות הגבוהה של התנועה בשורה של מאבקים בזירות השונות בשנים האחרונות, בפרט בשדה של העבודה המאורגנת. בין משתתפי הוועידה נכחו חברת מזכירות איגוד העובדים הסוציאליים, סוהיר דקסה־חלבי ויו״ר ועד עיתונאי "הארץ/TheMarker", אריאל גוטליב.

בנוסף על הדיונים באסיפות הארציות של התנועה, שמתכנסות בתדירות גבוהה יותר, הוועידה הארצית מאפשרת לחברות וחברי התנועה לדון בהתפתחויות הפוליטיות העיקריות בארץ ובעולם, ובבניית התנועה, על בסיס טיוטות כתובות של מסמכי פרספקטיבות והצעות החלטה.

סניפי התנועה קיימו לקראת הוועידה דיונים מקדימים סביב טיוטות המסמכים, שסקרו את התפתחות המשבר הקפיטליסטי העולמי חמש שנים לאחר קריסת בנק ההשקעות ליהמן ברדרס, את המשבר הסביבתי, את מגמות המהפכה ומהפכת־הנגד בעולם הערבי קרוב לשלוש שנים מאז פרוץ "האביב הערבי", את המאבק לסוציאליזם במאה ה־21 ואת האתגרים שבבניית תנועה סוציאליסטית שנאבקת למהפכה חברתית כיום.

כמו כן, נערכו דיונים מקדימים על הפרספקטיבות לישראל ולשטחים הפלסטיניים, על סכנת המלחמה, על גל ההתאגדות ההמוני בישראל, על השלכות תנועת המחאה החברתית, על התחזקותה של נטייה שמאלית חשובה במעמד העובדים ובקרב צעירים בישראל, על המאבק בתוכנית פראוור לנישול ערביי הנגב ועל המאבק לשלום ונגד הכיבוש. המסמכים העוסקים בנושאים האלה יידונו בכינוס נוסף של הוועידה שמתוכנן כבר בעוד כחצי שנה.

ההחלטות והמסמכים שאימצה הוועידה הארצית, שמהווה את הסמכות העליונה בתהליך הדיון וקבלת ההחלטות בתנועה, ישמשו להכוונת מאמצי התנועה בתקופה הבאה. על רקע התרחבות התנועה, הוועידה בחרה גם בוועד ארצי חדש ורחב שיוביל את פעילות התנועה בין הוועידות והאסיפות הארציות.

ברכות סולידריות

לרגל הוועידה נשלחו ברכות סולידריות מנציגי עובדים ומתנועות סוציאליסטיות ברחבי העולם.

בין המברכים היו חבר ועד עובדי חיפה כימיקלים צפון, אליהו לוטטי, ששיגר ברכה בה איחל לוועידה "הצלחה בהשגת מטרותיה ובהמשך קידום עקרונות התנועה", ועובד נמל חיפה, סיון עירון, שאיחל "ועידה פורה ומעוררת השראה".

ברכות בינלאומיות נמסרו מחבר הפרלמנט האירופי מטעם דבלין, פול מרפי, מהמפלגה הסוציאליסטית באירלנד; מתנועת "פעולה סוציאליסטית" בהונג־קונג, סין וטייוואן; מתנועות "האלטרנטיבה הסוציאליסטית" בגרמניה, קנדה, פולין וארה״ב; מהמפלגה הסוציאליסטית המאוחדת בסרי־לנקה ומהמפלגות הסוציאליסטיות באוסטרליה ואנגליה־וויילס; מתנועת קסקינימה ביוון ותנועת נדה בקפריסין; ממפלגת הצדק הסוציאליסטי בשבדיה; ממפלגות השמאל הסוציאליסטיות באוסטריה ובבלגיה, מתנועת "הסוציאליזם המהפכני" בצ׳ילה ומתנועת "חירות, סוציאליזם ומהפכה" בברזיל; מתנועת ה־CWI ברוסיה ומתנועת "השמאל המהפכני" בצרפת.

ג׳ודי בישון, חברת המזכירות הבינלאומית של ה־CWI — התנועה הסוציאליסטית הבינלאומית ש"מאבק סוציאליסטי" היא חלק ממנה ושפועלת כיום ביותר מ־50 ארצות שונות — הציגה סקירה מרתקת של פעילות של תנועות־אחיות של "מאבק סוציאליסטי" ברחבי העולם. הסקירה כללה התייחסות לבניית האלטרנטיבה הסוציאליסטית בארה״ב, בסין, באירופה, בדרום־אפריקה, בניגריה ובתוניסיה.

מסמכי הוועידה ורשמים מהדיונים יפורסמו בהמשך.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.